Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-365W - Wymiana pasa transferowego, kasowanie licznika

macbe 30 Lis 2014 12:42 2550 19
  • #1 30 Lis 2014 12:42
    macbe
    Poziom 15  

Witam

Licznik pasa transferowego w drukarce Samsung CLP-365W powoli zbliża mi się do limitu (w sumie grzałki też, ale to inna sprawa). Wymontowałem moduł pasa i nie stwierdziłem na nim żadnej zaawansowanej elektroniki. Z płytą główną drukarki łączy się 5-żyłowym przewodem, z czego 2 żyły przypadają na czujnik temperatury, zaś 3 pozostałe na czujnik optyczny wykrywający dziurę w pasie, co zapewne służy do zliczania przebiegu pasa. Moje podejrzenia potwierdziły się po przełożeniu pasa z innej drukarki - licznik pozostał na niezmienionym poziomie, czyli nie jest on w żaden sposób związany z pasem, a siedzi jedynie w płycie głównej. Czy ktoś może podpowiedzieć jak się go resetuje przy wymianie pasa? Moja drukarka ma dość świeży firmware i nie udało mi się znaleźć żadnego działającego fixa.

Pozdrawiam
    Maciek

• #2 30 Lis 2014 15:24
    ecoprint
    Poziom 21  

witam, jaka firmoware u pana?

• #3 30 Lis 2014 21:59
    macbe
    Poziom 15  

Firmware w wersji 2.07

• #4 01 Gru 2014 06:10
    ecoprint
    Poziom 21  

macbe napisał:
    Firmware w wersji 2.07

Nie to. Pan nie to firmoware napisal, powina byc ina. Zaczynasie tak: V3.XX.XX.XX

• #5 03 Gru 2014 13:30
    macbe
    Poziom 15  

ecoprint napisał:

Nie to. Pan nie to firmoware napisal, powina byc ina. Zaczynasie tak: V3.XX.XX.XX

To właśnie to. Końcówka 2.07. Wszystkie wersje mają ten sam początek, czyli "V3.00.0".

Dodano po 41 [minuty]:

Wszystkich czytających, zajmujących się zawodowo przeróbkami drukarek, bardzo proszę o nie zasypywanie mojej skrzynki ofertami komercyjnego wgrywania wiecznych chipów. Gdybym był tym zainteresowany, to nie szukałbym informacji na elektrodzie, tylko na wiodącym portalu aukcyjnym. Poza tym do oferowania usług służą zdaje się odpowiednie działy.
    Szukam informacji od praktyków użytkujących ten model drukarki. W sumie interesuje mnie sprawa wymiany pasa na nowy, czyli czy jeśli kupie nowy pas, to licznik mi się jakoś magicznie sam zresetuje. Mam pewne wątpliwości.

• #6 16 Lut 2015 15:24
    azarach
    Poziom 22  

i jak doszedłeś do tego jak to zrobić?
    mam ten sam problem, w pasie nie ma żadnego "bezpiecznika" ani w utrwalaczu.
    do innych modeli był program do resetowania ale w tej nie działa ;)
    jak by ktoś coś miał to poproszę o informację ;)

• #7 16 Lut 2015 20:56
    macbe
    Poziom 15  

Niestety nie miałem czasu się tym zająć i temat zarzuciłem. Może ktoś tu kiedyś jeszcze coś konstruktywnego napisze :-)

• #8 16 Lut 2015 23:11
    azarach
    Poziom 22  

no to czekamy na informację
    szkoda że nikt nie chce się podzielić wiedzą .
    ale mam jeszcze jedno pytanie . Czy jak zakupię nowy pas i fuser i sobie sam wymienię , to czy liczniki się zresetują ;)
    pewnie nie , dajcie znać

edit

doszedłem jak wejść w tech-mode i jest tam opcja reset count , ale nie działa.
    Po wybraniu opcji resetuj fuser nic się nie dzieje. Tak samo z resetem pasa.
    znalazłem też program EDC i też jest tam opcja resetu ale też nie działa
    ma ktoś jakieś pomysły ?

• #9 17 Lut 2015 21:39
    wieczyste_chipy
    Poziom 11  

azarach napisał:
    no to czekamy na informację
    szkoda że nikt nie chce się podzielić wiedzą .
    ale mam jeszcze jedno pytanie . Czy jak zakupię nowy pas i fuser i sobie sam wymienię , to czy liczniki się zresetują ;)
    pewnie nie , dajcie znać

edit

doszedłem jak wejść w tech-mode i jest tam opcja reset count , ale nie działa.
    Po wybraniu opcji resetuj fuser nic się nie dzieje. Tak samo z resetem pasa.
    znalazłem też program EDC i też jest tam opcja resetu ale też nie działa
    ma ktoś jakieś pomysły ?

Można przelutować wsad. Pas i fuser się nie blokują, tylko taki komunikat i czerwona lampka się świeci ale drukować będzie można. Wymiana pasa lub fusera nic nie da bo licznik po wymianie się nie skanuje.

• #10 17 Lut 2015 21:52
    azarach
    Poziom 22  

podobno przy zakupie pasa albo fusera dostaje się program do resetu.
    nie wierzę że nikt go nie ma , po prostu nie chcą udostępnić.
    Jak się klient zdecyduje na wymianę i dostanę ten program to od razu go tu wrzucę ;).

• #11 17 Lut 2015 22:16
    wieczyste_chipy
    Poziom 11  

:) dobre. Nie dają, wiem o tym. Nikt czegoś takiego nie daje.

• #12 17 Lut 2015 22:25
    rys57
    Moderator

Taki "program do resetu", jeżeli jest, to prawdopodobnie będzie jednorazowy. Nie wiem, nie znam.

• #13 18 Lut 2015 08:50
    azarach
    Poziom 22  

wieczyste_chipy napisał:

czemu mają nie dawać, jak handlują częściami to mają takie programy. Do innych samsungów są na forach te programy dostępne bez problemu , to dla czego to tego nikt nie ma ;)

• #14 18 Lut 2015 18:09
    ecoprint
    Poziom 21  

azarach napisał:
    wieczyste_chipy napisał:

czemu mają nie dawać, jak handlują częściami to mają takie programy. Do innych samsungów są na forach te programy dostępne bez problemu , to dla czego to tego nikt nie ma ;)

to moze dla tego ze niema takiego programu:)

• #15 19 Lut 2015 07:24
    azarach
    Poziom 22  

Musi coś być. Nie wierzę że w drukarce kończy się fuser i oddając ją nawet do samsunga , ktoś grzebie w epromie aby zresetować licznik. musi być jakiś soft aby to resetować prościej ;)

• #16 19 Lut 2015 17:34
    ecoprint
    Poziom 21  

azarach napisał:
    Musi coś być. Nie wierzę że w drukarce kończy się fuser i oddając ją nawet do samsunga , ktoś grzebie w epromie aby zresetować licznik. musi być jakiś soft aby to resetować prościej ;)

musi, alie niema:)

• #17 16 Maj 2015 12:57
    fido1970
    Poziom 10  

Nie wiem jak bardzo różnią się te modele, ale w SL-C460W mogę kasować wszystkie (oczywiście poza tonerami) liczniki z poziomu TechMode.

• #18 14 Cze 2015 19:27
    wieczyste_chipy
    Poziom 11  

fido1970 napisał:
    Nie wiem jak bardzo różnią się te modele, ale w SL-C460W mogę kasować wszystkie (oczywiście poza tonerami) liczniki z poziomu TechMode.

Bęben też ??? :D

• #19 14 Cze 2015 19:38
    fido1970
    Poziom 10  

Tak - pisałem o tym w innym poście. U mnie zadziałało, choć są głosy że niekoniecznie, nie wiem od czego to zależy...

• #20 14 Cze 2015 19:40
    wieczyste_chipy
    Poziom 11  

Jest opcja czyszczenia bębna ale jakoś robiłem to z milion razy na clx-3305 z literkami i bez i nigdy bębna nie czyściło.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME