Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CWU Niedźwiedź 20 KLZ - Koszty i obsługa+sterownik

30 Lis 2014 14:41 1182 2
 • Poziom 9  
  Witam,

  Pytania dotyczą kosztów i obsługi:

  1. Kocioł gazowy w z wbudowanym zasobnikiem CWU Niedźwiedź 20 KLZ
  2. Sterownik SALUS 091FLRF bezprzewodowy.


  Mój przypadek (2 sprawy):

  1.
  Różne pokoje w domu mają różne potrzeby cieplne. W tej chwili chcemy tylko grzać w pokoju X (jest najzimniejszy). Inne są z desek, na dole czasem kominkiem się grzeje, chodzimy w swetrach i polarach po domu, generalnie jest ok jak się człowiek przyzwyczai. No a na dole palimy sobie w kominku wieczorem więc jest ok.

  Na piecu ustawiłem grzanie w kaloryferach 55.
  Sterownik ustawiłem w pokoju X. Przy kaloryferze odkręconym na 5 (max) nie przekracza temperatury 17,5stopnia (zaprogramowane jest na 20). Schodzę do pieca a na piecu temperatura grzania jest powyżej 55 którą ustawiłem, jest 60 i rośnie, po 10min jest 70. Zniosłem sterownik do pokoju gdzie jest 20stopni to temp na piecu spadła do 46. Czy sterownik przejmuje władzę nad piecem? W sensie to że na piecu ustawiłem 55 to nie jest ogranicznik? Odniosłem sterownik do pokoju X i ustawiłem temp. komfortu ręcznie na 17,5 stopnia.

  2.
  Pytanie bezpośrednio związane z wyborami na piecu i sterowniku więc proszę zapoznać się z sytuacją pkt. 1.

  Chodzi o koszty ogrzewania (gazu). Czy zapłacimy za to co na piecu czy za to co w kaloryferach. Chodzi mi o to: czy tyle samo zapłacimy mając zamknięte wszystkie kaloryfery poza Pokojem X gdzie grzeje się full (pokrętło na 5) temp ustawiona na sterowniku na 18stopni a sterownik znajduje się w pokoju X, temp na piecu ustawiona na 55stopni? Czy równie dobrze możemy odkręcić kaloryfery w całym domu? Oczywiście chodzi o jak najmniejsze koszty.

  3.
  Idealnie by było tak: temperaturę reguluję tylko pokrętłem przy kaloryferze i od tego zależy ile płacę za ogrzewanie. Sterownik jedynie ma służyć On/Off. Ale widzę, że sterownik chce wiedzieć lepiej. Proszę o poprawę jeżeli się mylę.

  Pozwalam sobie zamieścić rysunek, który raczej w niczym nie pomoże. Oczywiście mamy też łazienki i kuchnię, ale jak można się domyślić, nie grzejemy tam.

  CWU Niedźwiedź 20 KLZ - Koszty i obsługa+sterownik


  Użyłem funkcji szukaj, przeczytałem wpis "zanim zapytasz" więc mimo tego jeżeli ponawiam pytanie to za wskazanie wątku i odpowiedzi na te pytania zobowiązuję się kupić wskazaną cegiełkę na aukcji internetowej (do 10pln, na tyle wyceniam mój ewentualny błąd).
  Pozdrawiam Specjalistów jakich na Elektrodzie sporo :)

  awkm
 • Poziom 9  
  Gość co sprzedał i instalował sterownik rzekł:
  Cytat:
  Postawcie sterownik w pokoju X. Grzejnik odkręcić na full.

  I póki co tej instrukcji przestrzegam. Spiszę sobie licznik dla porównania z rokiem wstecz kiedy w ogóle nie było grzane w kaloryferach. Chociaż teraz inna zima niż wtedy.

  Dziękuję za wszystkie 57 wyświetleń tematu i jakąkolwiek chęć pomocy.
  Uważam temat za zamknięty, no chyba, że ktoś ma coś do dodania to proszę śmiało.

  Pozdrawiam.
 • spec od auto-elektro
  Najlepiej przeprojektowac cala instalacje, zalozyc w kazdym pokoju czujniki temperatur i sterowanie osobne dla kazdego pokoju