Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia Pioneer - czy taki schemat może rozładować akumulator (fot.)?

30 Lis 2014 14:49 4104 5
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam radio Pioneer DEH-2100UB. Radio było instalowane przez sprzedawcę 5 lat temu. Czy taka konfiguracja przejściówki ISO może powodować rozładowywanie akumulatora?
    W obecnej konfiguracji radio mogę włączyć w dowolnym momencie - niezależnie od położenia kluczyka w stacyjce. Oczywiście radio również nie wyłącza się po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka.

Akumulator w zimie pada mi po kilku tygodniach. Elektryk sprawdzał pobór energii 'na postoju' i stwierdził, że na bezpieczniku do radia płynie zbyt duży amperaż przy wyłączeniu wszystkich elementów (pobór z akumulatora spada kilkukrotnie po usunięciu bezpiecznika zasilania radia). Niestety nie miał odpowiednich kluczy aby wyjąć samo radio i przejrzeć połączenie przewodów.

PS. Wolałbym aby dało się mimo wszystko słuchać radia na postoju... Chociaż przynajmniej w okresie zimowym mogę pójść na kompromis :?

Poniżej fotki:
    Podłączenie radia Pioneer - czy taki schemat może rozładować akumulator (fot.)? Podłączenie radia Pioneer - czy taki schemat może rozładować akumulator (fot.)? Podłączenie radia Pioneer - czy taki schemat może rozładować akumulator (fot.)?
  • Poziom 43  
    Tak jak kolega wyżej podał, ale radio zadziała dopiero po włączeniu stacyjki.
  • Poziom 11  
    Jeśli radio traci swoje ustawienia po odłączeniu akumulatora - czy w/w rozwiązanie również wiąże się z utratą ustawień?
  • Poziom 11  
    Dzisiaj podłączyłem radio wg 'dedykowanego' schematu. Działa poprawnie tj. da się słuchać radia po zgaszeniu silnika (radio gaśnie dopiero po wyjęciu kluczyka). To mi akurat nie przeszkadza, ale zastanawia mnie dlaczego samoczynnie się włącza po przekręceniu kluczyka. Tak czy inaczej jeszcze potestuję - nie sprawdziłem czy trzyma ustawienia. Wypadałoby może jeszcze sprawdzić obciążenie na bezpieczniku radia na postoju... jak czas i temperatura pozwolą to sprawdzę...