Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki aktywne TV - Samsung f8000 Yamaha HS80

30 Nov 2014 15:36 1554 5
  • Level 9  
    Witam,

Posiadam 2 głosniki aktywne Yamaha HS80, ktore sluza mi jako sprzet hi-fi, oraz tv 46 samsung f8000.

Chciałbym podłączyć głośniki do tv.

Próbowałem to zrobić za pomocą wyjścia słuchawkowego, jednak efekt był marny:
    Szumy na wyjściu. Nie dało się tego słuchać...

W jaki sposób mogę to poprawić?
    Myślałem o przetworniku DAC z optical na audio out, czy efekt się poprawi?

W przyszłości myślałem o podłączeniu 2 dodatkowych głośników HS50 oraz subwoofera yamaha. Czy są DAC z dolby surround? Czy zeby miec efekt dolby musze dokupic jakis amplituner?

Czy monitory w ogole sie sprawdza do tv?
    Myslalem rowniez o zakupie osobnego kina domowego/soundbara.

Prosze o doradztwo :?:
  • Moderator of Acoustics
    Jaki to telewizor? Nie ma w nim złącza SCART?
  • Helpful post
    Level 39  
    Jasne że monitory się sprawdzą.
    Czemu miały by się nie sprawdzić?
    Do takich monitorów to nie DAC tylko procesor dźwięku jeżeli chodzi Ci o kino domowe lub amplituner z wyjściami preout.
    Jeżeli tylko stereo to Dac za 100 zł wystarczy.
    Co do soundbara to nie wiem na czym Ci zależy, czy tylko na poprawie dźwięku z tv czy na czymś więcej.
  • Level 9  
    Wyjścia są takie jak na obrazku. tv samsung f8000

Głośniki aktywne TV - Samsung f8000 Yamaha HS80

Dodano po 55 [minuty]:

Quote:
    Jasne że monitory się sprawdzą.
    Czemu miały by się nie sprawdzić?

Bardziej na nich słychać wszelkie niedoskonałości dźwięku.
    Nie widziałem ich w zestawach kina domowego

Quote:
    Do takich monitorów to nie DAC tylko procesor dźwięku jeżeli chodzi Ci o kino domowe lub amplituner z wyjściami preout.
    Jeżeli tylko stereo to Dac za 100 zł wystarczy.

Mógłbyś podać jakiś przykład takiego urządzenia do 1000zł?

Póki co mam 2 monitory ale myśle o dokupieniu suba HS 10 a może w pszyszłości 2 HS50.

Quote:
    Co do soundbara to nie wiem na czym Ci zależy, czy tylko na poprawie dźwięku z tv czy na czymś więcej.

2 HS80 sprawdzają sie bardzo dobrze do muzyki. nic wiecej nie potrzebuje.
    Soundbar miałby być tylko do filmów i tv.
  • Level 39  
    Do tysiąca zł to tylko używka z pełnym wyjściem Pre Out 5.1/7.1.
    Jak Są małe pomieszczenia to zamiast głośników podłogowych frontowych stosuje się właśnie monitory tylko tyle że nie aktywne a pasywne i ustawia się je na standach głośnikowych.
    Rozumie że na fronty zastosujesz monitorki i na tył również a co z głośnikiem centralnym?
    Druga sprawa to spójność brzmienia w kinie jest to podstawowa zasada kompletowania kolumn.

Zdajesz sobie sprawę że do każdej kolumny aktywnej będziesz musiał dostarczyć zasilanie?
  • Level 9  
    Quote:
    Do tysiąca zł to tylko używka z pełnym wyjściem Pre Out 5.1/7.1.
    Jak Są małe pomieszczenia to zamiast głośników podłogowych frontowych stosuje się właśnie monitory tylko tyle że nie aktywne a pasywne i ustawia się je na standach głośnikowych.
    Rozumie że na fronty zastosujesz monitorki i na tył również a co z głośnikiem centralnym?
    Druga sprawa to spójność brzmienia w kinie jest to podstawowa zasada kompletowania kolumn.

Zdajesz sobie sprawę że do każdej kolumny aktywnej będziesz musiał dostarczyć zasilanie?

Zdaję sobie sprawę z tym zasilaniem.
    U mnie też monitory stoją na standach.
    Mój plan był taki żeby dać Yamahe HS 80 na front 2szt.
    Sub Yamaha HS10
    2 HS50 na tył
    Byłoby 4.1 wszystko w 1 serii głośników

W tym planie obawiam się jednak... że pokój jest średniej wielkości (17m2) i tylko 3.5m szerokości są 3m od kanapy do tv. Taka ilość głośników i brak możliwości odpowiedniego ich ustawienia popsują wszystko.

Nie wiem czy nie ograniczyć się do 2.1 i odpuścić sobie te dolby...
    Zostaje opcja soundbara. Ale nie wiem czy nie lepiej jest mieć po prostu dobre stereo...
    [/quote]