Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 - Przetwornica D2S Xenon

30 Lis 2014 15:42 1650 14
  • Poziom 11  
    Mam problem z przetwornicą, chodzi o mruganie. Podmieniałem na inne, sprawne i dalej mruga. Żarówki to oryginalne Philipsy D2S, kupione końcem marca, po zakupie samochodu.

Czy jeśli podłączyłbym przetwornice bezpośrednio pod akumulator, oczywiście przez przekaźnik czy to coś pomoże? Ewentualnie gdzie szukać problemu? Odrzucam winę modułu CEM ponieważ wymieniłem już przekaźniki w nim.
  • Poziom 11  
    rocznik to 2001.

Dokładnie chodzi o to że po włączeniu światła, głównie prawa strona, rzadziej obie mrugną i wyłączają się. Mam w domu w sumie 4 przetwornice i na wszystkich tak się dzieje. Muszę kilka razy mrugnąć światłami żeby zaskoczyły. Czytałem gdzieś że przetwornice są bardzo wrażliwe na spadki napięcia, dlatego pytam czy moje rozwiązanie z zasilaniem prosto z akumulatora ma sens?
  • Poziom 11  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Osobiście sądze że masz coś w obrębie lampy uszkodzone.

w obrębie lampy? czyli np co? Tutaj w lampie nie ma co być za bardzo uszkodzone. Napięcie z wtyczki leci prosto na przetwornice, chyba że masz na myśli przewody?
  • Poziom 11  
    Tylko tak jak pisałem palniki były kupione jako nówki w sklepie i to są oryginały philipsa
  • Poziom 41  
    bigkris napisał:
    Tylko tak jak pisałem palniki były kupione jako nówki w sklepie i to są oryginały philipsa

I co z tego. Do takich sprawdzianów używa się palników pewnych np. z innego samochodu, mogą być też nowe ale sprawdzone.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Żarówki to oryginalne Philipsy D2S, kupione końcem marca

Nowe były w marcu. mam prawie grudzień i mikołaja.
  • Poziom 11  
    Czyli teraz muszę sprawdzać pod tym kierunkiem uszkodzonych palników? Pozostaje mi szukać kogoś kto ma dobre palniki i przetwornice

Dodano po 49 [sekundy]:

szymitsu21 napisał:
    Nowe były w marcu. mam prawie grudzień i mikołaja.

Od nowości tak było że mrugały.
  • Moderator Samochody
    Tym bardziej je sprawdź, kilku krotnie wymieniałem palniki ze względu właśnie na to, że mrugały.
    Oczywiście może się okazać, że problem leży po innej stronie.[/td]
  • Poziom 11  
    szymitsu21 napisał:
    Tym bardziej je sprawdź, kilku krotnie wymieniałem palniki ze względu właśnie na to, że mrugały.
    Oczywiście może się okazać, że problem leży po innej stronie

Szymitsu21 jako że jesteś z krakowa mam pytanie czy posiadasz może samochód z D2R/S w celu podmiany i sprawdzenia o co kaman u mnie?
  • Moderator Samochody
    Powinienem mieć jakąś D2S gdzieś w magazynku.
    Jak mi przypomnisz na PW jutro to prędko sprawdzę i dam znać.
  • Poziom 11  
    Dobrze. Zaraz odezwę się na pw