Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo wielki, stary kineskopowy - Wyłączanie telewizora o określonej godzinie

jowyma 30 Lis 2014 15:43 1449 2
 • #1 30 Lis 2014 15:43
  jowyma
  Poziom 22  

  Proszę o poradę w następującej sprawie. Mamy sąsiadkę w wieku 85 lat i opiekujemy się Nią. Jednak nie zawsze jesteśmy wieczorem w domu, a sąsiadce przeszkadza w nocy jeżeli nie wyłączy się telewizora.
  Do tej pory podobno wyłączała telewizor pilotem od Polsatu, to jest zresztą jedyny pilot który umie obsługiwać. Nie wiem do tej pory jakim cudem udawało jej się wyłączać telewizor tym pilotem, ale podobno umiała. Ale ta opcja przestała działać.
  Zanim sąsiadka tylko sobie znanym sposobem nauczyła się wyłączać telewizor wspomnianym pilotem, próbowaliśmy dawać Jej drugiego pilota - właśnie od telewizora. Oryginalny pilot od tegoż telewizora był wiekowy i mały i sąsiadka nie umiała go obsługiwać, ciągle były problemy. No to daliśmy zamiennik - jeszcze gorzej, rozkodowywała go momentalnie i oczywiście nie działał.
  Problem też był z tym, że obydwa wspomniane piloty od telewizora nie miał wystarczającego zasięgu, bo pokój duży, trzeba było jeszcze dokładać przedłużacz na podczerwień, z tym sobie też nie radziła, bo nie umiała zapamiętać, że pilota kierować nie na telewizor tylko trochę na bok, na czujkę tego przedłużacza.

  Moje pomysły wyczerpały się co do tego jak ona sobie może ten telewizor wyłączać. Sąsiadka ciągle prosi (od dwóch dni) aby naprawić pilota od Polsatu, którym telewizor wyłączała, ale pilot jest w pełni sprawny, to że wyłączała nim telewizor pozostaje niewyjaśnioną zagadką. Próbowaliśmy zresztą wczoraj dać Jej inny oryginalny pilot Polsatu (specjalnie kupiony w punkcie) ale oczywiśćie o ile świetnie sobie radzi z dekoderem/tunerem to telewizora też nie wyłącza.

  No i teraz pytanie co można zrobić żeby ten telewizor wyłączać. Widzę trzy wyjścia, nie wiem na ile realne i jak je zrobić.
  1. kupić telewizor z wyłącznikiem czasowym - sąsiadki na to nie stać, a że niedowidzi trzeba by kupić naprawdę duży - z 40 cali minimum (opiekuje się tą sąsiadką też siostra PCK też w latach posunięta, więc nie ma opcji aby telewizor stał bliżej sąsiadki niż stoi teraz, nieszczęście murowane) - jaki najtańśzy ewentualnie musimy Jej kupić
  2. czy telewizor kineskopowy dobrze znosi wyłącznik i włącznik czasowy - mam takowy z Ikei, nastawia się czas i włącza i odłącza dopływ prądu, świetnie działa przy lampkach w pokoju sąsiadki, ale czy telewizor się od tego nie zepsuje?
  3. czy da się ustawić jakiś kanał, że jak go wybierze, to wyłączy się dźwięk i obraz i telewizor będzie ciemny? Telewizor się nie wyłączy ale sąsiadka będzie mogła spać.
  Jeżeli nic z tego nie jest możliwe to zrobimy dyżury sąsiadów, ale sąsiadka nie zawsze chce, aby jej wyłączyć telewizor jak akurat ktoś może podejść i to zrobić. Wolałaby zachować więcej niezależności.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 30 Lis 2014 16:28
  bogred
  Moderator TV

  Najrozsądniejszy chyba p. 2. Jest to równoważne z wyłączeniem TV jego własnym włącznikiem sieciowym.

  3
 • #3 06 Gru 2014 23:22
  jowyma
  Poziom 22  

  Dziękuję! Działa :).

  3