Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS53N18EU/32 - Nie grzeje, Błąd E09

falo22 30 Lis 2014 15:45 7800 6
  • #1 30 Lis 2014 15:45
    falo22
    Poziom 25  

Witam wszystkich serdecznie, Chcę zadać pytanie odnośnie prób naprawy grzałki zintegrowanej w zmywarce bosch. Mianowicie czy ktoś z was próbował regenerować taką grzałkę?, W jaki sposób jeżeli tak, Lutowanie cyną odpada, zastanawiam się nad srebrem aczkolwiek problem jest w materiale czyli pierscieniu, który jest oklejony izolacją koloru niebieskiego, (zabezpieczenie scieżek przed stykiem do masy), lutowanie srebrem wymaga wysokiej temp. co odpada bo podejrzewam, że przepali się owa izolacja, Kleje elektroprzewodzące równiez nie będą ponieważ zmieniają rezystancje całośći obwodu, próbowałem z blaszkami z miedzi, ale jest kłopot z utrzymaniem styku po przyklejeniu.
    Może macie jakieś pomysły. Dodam że regeneracja wchodzi w gre gdy tylko jest przerwa w obwodzie grzejnym, a nie dodatkowo upływność do masy.

0 6
  • #2 14 Gru 2014 20:29
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

odpuść sobie kombinowanie nowa pompa kosztuje 290zł

4
  • #3 15 Gru 2014 08:54
    falo22
    Poziom 25  

Może do tego modelu tyle kosztuje ale są inne modele gdzie kosztuje dużo więcej.

0
  • #4 21 Sty 2015 13:23
    lysymax
    Poziom 10  

W zeszłym miesiącu to przerabiałem. Miałem przepaloną ścieżkę przy wtyczce, została zlutowana cyną, a sama grzałka jest dostępna na jednej aukcji za 159zł ,sprzedaje ją bardzo rzeczowy i pomocny gość.U mnie niestety po wichurze padł jeszcze programator

4
  • #5 13 Mar 2016 19:01
    falo22
    Poziom 25  

Chwilowo odpuszczam temat ale przy wolnej chwili usiąde do tego

1
  • #6 17 Maj 2016 23:33
    tom.24
    Poziom 9  

Witam, i jak tam temat grzałki, próbował ktoś to już lutować czy nie da rady?
    Pozdrawiam jak coś wykombinuje to dam znać.

1
  • #7 28 Paź 2018 13:45
    yello5
    Poziom 9  

Właśnie przed chwilą naprawiałem taka grzałkę przez lutowanie. Oczywiście materiału oporowego nie da się polutować, dlatego najpierw trzeba nanieść na nią miedź przez elektrolizę. Po miedziowaniu lutownica w rękę i gotowe.

0