Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMS53N18EU/32 - Nie grzeje, Błąd E09

falo22 30 Nov 2014 15:45 11763 9
Bosch
 • #1
  falo22
  Level 25  
  Witam wszystkich serdecznie, Chcę zadać pytanie odnośnie prób naprawy grzałki zintegrowanej w zmywarce bosch. Mianowicie czy ktoś z was próbował regenerować taką grzałkę?, W jaki sposób jeżeli tak, Lutowanie cyną odpada, zastanawiam się nad srebrem aczkolwiek problem jest w materiale czyli pierscieniu, który jest oklejony izolacją koloru niebieskiego, (zabezpieczenie scieżek przed stykiem do masy), lutowanie srebrem wymaga wysokiej temp. co odpada bo podejrzewam, że przepali się owa izolacja, Kleje elektroprzewodzące równiez nie będą ponieważ zmieniają rezystancje całośći obwodu, próbowałem z blaszkami z miedzi, ale jest kłopot z utrzymaniem styku po przyklejeniu.
  Może macie jakieś pomysły. Dodam że regeneracja wchodzi w gre gdy tylko jest przerwa w obwodzie grzejnym, a nie dodatkowo upływność do masy.
 • Bosch
 • #2
  maciejesiuaga
  Level 15  
  odpuść sobie kombinowanie nowa pompa kosztuje 290zł
 • Bosch
 • #3
  falo22
  Level 25  
  Może do tego modelu tyle kosztuje ale są inne modele gdzie kosztuje dużo więcej.
 • #4
  lysymax
  Level 11  
  W zeszłym miesiącu to przerabiałem. Miałem przepaloną ścieżkę przy wtyczce, została zlutowana cyną, a sama grzałka jest dostępna na jednej aukcji za 159zł ,sprzedaje ją bardzo rzeczowy i pomocny gość.U mnie niestety po wichurze padł jeszcze programator
 • #5
  falo22
  Level 25  
  Chwilowo odpuszczam temat ale przy wolnej chwili usiąde do tego
 • #6
  tom.24
  Level 10  
  Witam, i jak tam temat grzałki, próbował ktoś to już lutować czy nie da rady?
  Pozdrawiam jak coś wykombinuje to dam znać.
 • #7
  yello5
  Level 11  
  Właśnie przed chwilą naprawiałem taka grzałkę przez lutowanie. Oczywiście materiału oporowego nie da się polutować, dlatego najpierw trzeba nanieść na nią miedź przez elektrolizę. Po miedziowaniu lutownica w rękę i gotowe.
 • #8
  weyy
  Level 2  
  Witam.
  Mi się udało (bynajmniej jak dotąd, idzie 2 mycie na 60°C) poprzez tzw. sklejenie "Klejem elektroprzewodzącym na bazie srebra", tylko nie tak na sztukę... miejsce zostało dobrze oczyszczone, z każdej strony po 5mm, klej nanoszony warstwowo 5x co 10min oraz 1 na drugi dzień.
  Na trzeci dzień całość odtłuszczona acetonem, część pokryta ceramiką oklejona do o koła taśmą i naniesiony sylikon wysokotemperaturowy
  (z racji iż gdzieś się doczytałem że właśnie na warstwie ceramicznej z czasem powstają mikropęknięcia, dostaje się wilgoć i warstwa oporowa ulega przepaleniu)
  -A więc, jeśli chce się komuś po bawić....
  -Dam znać czy po dłuższym czasie jest nadal OK.
  Bez rozbierania i tak niestety się nie obędzie, gdyż zaczyna się 2 przypadłość tych "cudownych pompo-grzałek", podcieranie tulejek wirnika... zapewne wymiana na brąz, chyba że coś innego polecacie ?
 • #9
  Megan369
  Level 1  
  Witam, czy grzałka dalej działa? Zachęcony Pana wpisem postanowiłem reanimowac moją grzałkę. Czy wszystkie ścieżki pokrył Pan silikonem, czy tylko uzupełnianą czesc +margines? Byłoby idealnie gdyby miał Pan zdjęcie swojej zoperowanej grzałki ;) poniżej moja grzałka z miejscem przepalenia. Pozdrawiam Zmywarka Bosch SMS53N18EU/32 - Nie grzeje, Błąd E09
 • #10
  weyy
  Level 2  
  Witam. Niestety poległa po miesiącu, w tym samym miejscu, oraz zaczeła w drugim...
  Skończyło się na zakupie nowej pompogrzałki, ponieważ samej nie szło zakupić, no i te lipne tulejki wirnika zaczeły luzy mieć. Nową od razu rozebrałem i tą samą opcję z sylikonem zastosowałem, po całej powieżchni ceramicznej. Gdyż gdzieś się doczytałem że to właśnie przez nią się palą, tworzą się z czasem mikropęknięcia i dostaje się wilgoć do ścieżek oporowych. ...z czasem się okaże czy fakt. Obecnie bez zarzutu.