Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD, rzutnik, audio/ podłączenie...

Adacho1999 30 Lis 2014 18:18 1023 1
  • #1 30 Lis 2014 18:18
    Adacho1999
    Poziom 2  

Kupiłem niedawno rzutnik i chciałem go podłączyć z DVD i audio.
    Rzutnik ma połączenia:
    - audio,
    - Composite video,
    - Component video,
    - VGA,
    - HDMI,
    - S-video,
    - USB,
    - RS232.

DVD, rzutnik, audio/ podłączenie...}

DVD ma połączenia:
    - SCART,
    - Composite video,
    - Component video,
    - audio,
    - Digital Audio.

Kupiłem złącze VGA na SCART, ale mi nie działa. Potem chciałem połączyć urządzenia za pomocą Component video, ale przez przypadek kupiłem Composite video. Tym mi się udało połączyć, ale słyszałem, że jest to najgorsze połączenie.

Mam kilka pytań i próśb do Was forumowiczów. By usystematyzować wypowiedź, przedstawię je w punktach.

1. Czy da się połączyć DVD z rzutnikiem za pomocą złącza VGA na SCART, a jeżeli tak, to co musiałbym zrobić, by mi działało? Zależy mi na tym, gdyż mam już zakupiony ten kabel.
    2. Jakie jest najlepsze połączenie pod względem jakości dla tego DVD i rzutnika?
    3. Jakie są inne możliwe połączenia pomiędzy tymi urządzeniami, uwzględniając typy mieszane, np. HDMI na SCART? Prosiłbym o przedstawienie ich wg jakości ich połączeń.
    4. Jakim kablem da się przesyłać dźwięk z DVD do rzutnika?
    5. Czy jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy połączeniem DVD z głośnikiem bezpośrednio, a połączeniem głośnika z rzutnikiem, który jest podłączony do DVD?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 1
  • #2 01 Gru 2014 08:55
    grubs
    Poziom 32  

Ad 2. Podłącz 3 kablami chinch (nie najtańsze) wyjście component w DVD z wejściem component w rzutniku.
    Jakościowo to bardzo dobre połączenie przy zastosowaniu porządnych kabli. (W zasadzie jest to jakość HDMI)
    Ad 4. Wyjście audio out DVD połącz z wejściem audio in kablem 2xchinch na mini jack.
    Jeżeli masz kino w którym masz głośniki to nie ma sensu przesyłania dźwięku do rzutnika bo tam jest mały głośniczek, który zapewne nie będzie brzmiał za ciekawie.
    Ad 1. Potrzebujesz konwertera co w Twoim przypadku mija się z celem skoro masz możliwość podłączenia component.

0