Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty układ - jak zbudować

30 Lis 2014 19:50 573 6
  • Poziom 2  
    Witam, potrzebuję taki układzik na filmiku, wiem że można go kupić. Kupienie nie daje takiej satysfakcji jak bym zrobił to samodzielnie, nie musi być to identyczny układ ale żeby zasada działania była taka sama, może ktoś mi podrzucić jakiś schemacik albo prosto wytłumaczyć? PS. nie jestem z zawodu elektronikiem a czasami lubię się pobawić jakimiś drobnymi rzeczami, a że taki układzik jest mi potrzebny postanowiłem go wymodzić.
    www.youtube.com/watch?v=ja15N04EdGY
  • Poziom 10  
    Przejrzyj notę katalogową układu ne555, dla pracy w trybie generatora astabilnego, regulując rezystancję dwóch potencjometrów można zmieniać częstotliwość i wypełnienie sygnału.
  • Moderator
    Możesz zakupić zestawy -płytka+elementy i złożyć podobny układ.
  • Poziom 2  
    Właśnie chcę złożyć takie coś tylko gdyby ktoś mógł mi narysować nawet od ręki krótki schemacik co i gdzie, był bym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 10  
    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/ne555.pdf strona 11 masz gotowy schemat, na output dajesz to czym chcesz sterować, jeśli coś poważniejszego niż dioda led to trzeba dać tranzystor.

//edit: kolega wyżej mnie uprzedził, ale w zasadzie to co podesłał to jest to samo co ja napisałem wyżej
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie :-) Nie liczyłem na tak szybką pomoc, jeszcze raz dziękuje;)