Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę bazową na VHF kupić do skanera Albrecht AE 86H

30 Lis 2014 20:13 3609 24
  • Poziom 14  
    Witam.Posiadam skaner Albrecht AE 86H i jaką kupić antenę bazową na VHF bo do miasta mam daleko najwięcej 35 km i jaką najlepiej antenę kupić a w tej chwili mam dipola .
  • Poziom 34  
    Radmor 32812/1, która bez żadnego problemu pozwoli na poprawny odbiór:

- Lasów Państwowych, okolice 48 MHz;

- radiodyfuzji, 88 - 108 MHz;

- lotnictwa cywilnego, 118 - 136 MHz w AM;

- VHF; 136 - 174 MHz

- lotnictwa wojskowego, 225 - 380 MHz w AM;

- piratów na satelitach Satcom, okolice 255 MHz;

- UHF, 406 - 470 MHz

Nowa w gdyńskiej fabryce kosztuje prawie 500 złotych. Używaną można kupić za 150 złotych na giełdach i jeśli nie będzie uszkodzona mechanicznie da Ci tyle samo satysfakcji co nowa.
  • Poziom 14  
    I taka antena się sprawuje w ekstremalnych warunkach chodzi o pogodę i jak daleki zasięg .I teren jest trochę pagórkowaty.
  • Poziom 34  
    Jak powiesisz między choinkami w ogródku to z paru kilometrów coś usłyszysz. Jak zawiesisz wysoko nad terenem i zastosujesz porządny przewód antenowy to na pewno będziesz zadowolony i ogarniesz promień 80 km.

Nie wiem czy wkleiłeś w wyszukiwarkę jej symbol, ale jeśli nie to napiszę, że woda, wiatr i mróz jej nie straszny.
  • Poziom 14  
    A antena diamond nie jest lepsza?
  • Poziom 34  
    Jakbyś jeszcze podał jej symbol to byłoby świetnie.
  • Poziom 14  
    Antena Diamond x-50.
  • Poziom 34  
    Bez wątpienia najlepsza antena do skanera z całej puli anten japońskiej firmy przeznaczonych dla radioamatorów. Nie głuchnie tak szybko poza rezonansem (144/430) jak X200, X300, X510.

Moim zdaniem "pałka" lepiej się sprawuje w tak szerokim wycinku eteru jaki wyżej przedstawiłem.

Oczywiście na X50 okolice 144 i 430 MHz będziesz słyszał lepiej.
  • Poziom 14  
    A czy kabel belden h-155 i długość 15 metrów będzie odpowiedni .
  • Poziom 14  
    Dobra na razie zostanę przy kablu belden h-155 ale w przyszłości kupię sobie ten kabel .A jak połączyć kabel belden h-155 z pałką Radmor 32812/1 .Nie umiem znaleść nigdzie w necie instrukcji połączenia kabla antenowego belden z pałką radmor.
  • Poziom 14  
    I ten wtyk za 6 zł ma być na końcu przewodu gdzie się go wkręca do tej anteny tam na końcu.A ten drugi wtyk to jest do skanera.
  • Poziom 34  
    Wtyki mają być dwa, na początku i na końcu przewodu. Jeden wkręcasz w antenę, a do drugiego stosujesz adapter żeby wkręcić w gniazdo skanera.

Tutaj masz sposób zakładania wtyku: http://cbradio.devrise.com/pl259
  • Poziom 14  
    Ten wtyk do anteny to taki jak do radia cb.
  • Poziom 14  
    Jak no końcu wtyku co się przykręca do anteny do zakręciłem i zalutowałem.
  • Poziom 14  
    Zamocowałem antenę na dachu i miałem już z daleka nasłuchy a z bliska jeszcze mi się nie udało nic nasłuchać tak w promieniu 20 km a dalej to 35 km to z częstochowy udało się nasłuchiwać.I szukam kogoś z kim mógłbym popisać na gg z kimś a skanerze albrecht ae86h i antenach i nasłuchiwaniu.Tylko UHF nie umiem znaleść lub może się to inaczej nazywa i na cb nic nie nasłuchuje i nie wiem do czego służy takie oznaczenia jak WFM, VLB, a CB10 się zaczyna od F25 do F29 i nic nie zbieram na pałce radmor.
  • Poziom 14  
    Witam. Nie umiem znaleźć częstotliwości w moim skanerze do wież przeciwpożarowych a oni posiadają radiotelefon YAESU, który nie posiada np: częstotliwości tylko nr kanałów. I nie wiem na jakich częstotliwościach szukać. Proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    Takie kanały są dostępne w na śląsku w nadleśnictwie herby. A radiotelefon to YAESU CH.

Kanały:
    48-7000 do 49-0123

I CTCSS-186,2

A mój skaner się zaczyna od 144 do 173. I nie umiem znaleźć tych częstotliwości.
  • Poziom 27  
    aktywny27 napisał:
    Takie kanały są dostępne w na śląsku w nadleśnictwie herby .A radiotelefon to YAESU CH

Kanały
    48-7000 do 49-0123

I CTCSS-186,2

A mój skaner się zaczyna od 144 do 173.I niie umiem znaleść tych częstotliwości

Jest takie coś jak instrukcja obsługi.
    Przeważnie jest tam napisane w jakich przedziałach częstotliwości działa urządzenie które staramy się obsługiwać (z lepszym bądź gorszym skutkiem jak widać powyżej).
    Zaglądnij tam proszę jeszcze raz i sprawdź czy, Twoje urządzenie obsługuje częstotliwosci 48-49MHz.
    Jeśli nie masz ochoty zaglądać w papiery to napiszę Ci.
    Nie posłuchasz sobie "Lasów Państwowych" tym skanerem. Przynajmniej nie bezpośrednio. (pośrednio się da, ale to tylko dla wtajemniczonych)
  • Poziom 14  
    A z instrukcji to za bardzo się nie kumam .A jak wiesz czy urządzenie obsługuej te częstotliwości od 48-49 Mhz to napisz mi .A jak jest to napisz mi na pw.
  • Poziom 14  
    Chyba nie obsługuje tych częstotliwości takie coś znalazłem w instrukcji?

AIR
    108.00 –136.9916
    AM
    8,33
    8.33 / 25 kHz
    SAMOLOTY
    VHF
    144.00 =173.9875 FM 12,5
    5, 10, 12.5
    20, 25 kHz
    Amatorskie 2m,
    radiostacje morskie,