Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi Ecam 23.450 - błąd zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody

zby_121 30 Lis 2014 20:30 5034 21
  • #1 30 Lis 2014 20:30
    zby_121
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

po skończeniu gwarancji zaczęły się problemy z moim ekspresem Delonghi Ecam 23.450, mianowicie wyskakuje błąd "zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody" Był już kilka razy w serwisie Delonghi i nikt sobie z tym nie poradził. Wymienili chyba już wszystkie części i niby u nich zawsze działał a u mnie w domu zawsze to samo - żenada. Ostatnio też był w naprawie, gość sprawdzał płytę główną i była ok, ale przez 2 tygodnie nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega - czeski film. Był 4 razy w serwisie Delonghi, wymienili już chyba wszystkie części i ciągle są z nim problemy, oni twierdzą że u nich działa a ja mam ciągle problemy.Mianowice nie robi też 2 kaw naraz, nie robi cappuccino.Wywala błąd zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody, z jakiś czas zrobi znowu normalna kawę, ale za 2,3 razem już nie i wyświetla ten sam błąd> czy to może być coś z przepływomierzem, czy czujnikiem obrotów młynka kawy, tak wyczytałem na forach. Proszę o pomoc, bo już dostaję do głowy...
    dziekuję

0 21
  • #2 01 Gru 2014 08:48
    BRum
    Poziom 21  

Komunikat o zbyt drobno zmielonej kawie świadczy o braku sygnalizacji przepływu wody a to prowadzi do wniosku o uszkodzeniu przepływomierza. Może się się zawieszać z powodu zanieczyszczeń,rozumiem,że pompa wody pracuje prawidłowo.Zacząłbym od przepływomierza.Mogę pomóc ale to już na priva,jestem z okolic Bielska

4
  • #3 31 Sty 2015 21:30
    Misiek85
    Poziom 23  

Elektozawory do wymiany. Albo zakamieniony i ograniczony przeplyw wody.

2
  • #4 23 Lip 2015 09:47
    luktob
    Poziom 7  

U mnie problem byl taki sam. Rowiązałem go czyszcząc dokładnie sitko automatu do zaparzania kawy plus odkamieniając cały ekspres. Pomogło.
    Po jakimś czasie pojawił się kolejny kłopot. Opis "złe położenie automatu do zaparzania kawy". Nie wiem co jest powodem tej usterki. Raz działa, zwłaszcza po uruchomieniu. Kilka kaw zaparzy i klapa. Trzeba dać czas by się wystudził i znów działa.... Co może byc powodem?

2
  • #7 23 Lip 2015 16:20
    Misiek85
    Poziom 23  

1-ekspres w sieci
    2-wylacznik na 0
    3-jednoczesnie klikac i trzymac klawisz "power i P"
    4-wlaczyc wylacznik na 1
    5 zapala sie led "esc i ok"
    6-puscic klawisze "power i P"
    7-wylaczyc i wlaczyc ponownie.

2
  • #8 27 Kwi 2016 14:58
    andrzej49
    Poziom 16  

Witam posiadam ekspres De Longhi Perfecta ESAM 5708-S jest prawie nowy 2 miesięczny(nie ma gwarancji)-użytkowany i konserwowany zgodnie z instrukcją.Pojawia mi się komunikat - wyskakuje błąd "zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody",robię to on płucze i nie pomaga.Mielenie kawy nastawione na 6,5 czyli prawie najgrubsza .Ekspres był odkamieniany kilka razy pod rząd( zalecanym płynem De Longhi). Zrobił potem poprawnie klika kaw,ale potem ponownie wyświetlił ten sam komunikat.Dodam jeszcze że wlewam mu tylko przefiltrowaną wodę z butelek nie kranówkę.Regulacja młynka nie pomaga.W czym tkwi problem?
    Dodam jeszcze że zaglądaliśmy do przepływomierza -czyściutki woda leci ,śmigiełko się płynnie kręci.
    Na próbę włożyłam zaparzacz-zespół zaparzacza do ekspresu znajomego który ma taki sam ekspres i u niego na moim zaparzaczu robi.Niestety nie znam go na tyle dobrze i też trochę było mi wstyd żeby pożyczyć od niego zaparzacz.
    Po tym jak u niego zrobił kilka kaw to i u mnie zrobił ze 4 kawy i znów wyskoczył komunikat zbyt drobno zmielona....
    Dodam jeszcze że fusy po kawie nie są w formie suchych krążków tak jak powinno to być tylko błoto z wodą :cry:

1
  • #9 27 Kwi 2016 16:36
    Misiek85
    Poziom 23  

Witam prawdopodobnie zespół zaworów lub ciśnieniowy tak się to nazywa będzie do wymiany. Pozostaje jeszcze pompa albo elektrozawory. Dlaczego jest bez gwarancji?

0
  • #10 27 Kwi 2016 17:19
    andrzej49
    Poziom 16  

kupiony za granicą ktoś kupił 100sztuk i sprzedawał bez gwarancji
    przypomniało mi się jeszcze że jak występuje ta usterka to ekspres podgrzewa z 3,4 krotnie czego wcześniej nie było ,czyli naciskam kawę on robi podgrzewanie i wracana standardowy ekran ja znowu kawa on to samo i tak ze 3 razy dopiero po tym jak nacisnę kawę mieli próbuje tłoczyć i wyskakuje zbyt ...
    Pompa niby chodzi wodę gorącą grzeje i leci,też płucze,jak robię odkamienianie też leci

Dodano po 9 [minuty]:

Misiek 85
    Zespół zaworów rozumiem ,ale co miałeś na myśli pisząc lub ciśnieniowy?- zawór ciśnieniowy?

0
  • #11 27 Kwi 2016 17:46
    Misiek85
    Poziom 23  

Roznie pisza zespol cisnieniowy lub zespol zaworow. A sprawdz bezpieczniki na grzalce pary takie ceramiczne kostki z konektorami.

0
  • #12 28 Kwi 2016 22:35
    leotdipl
    Poziom 18  

andrzej49 napisał:
    kupiony za granicą ktoś kupił 100sztuk i sprzedawał bez gwarancji...Dodano po 9 [minuty]:

zapewne ten ktoś kupił te 100-sztuk jako B-Wre albo nawet gorzej C-Ware.

Jeśli jest takie "wariactwo" to podejrzana jest elektronika, tj. cała płyta uC.
    Najlepiej byłoby ją podmienić i zobaczyć. W ten sposób szybko albo wykluczylibyśmy
    albo potwierdzili usterkę elektroniki. W innym przypadku to takie "skakanie".

0
  • #13 29 Kwi 2016 08:19
    BRum
    Poziom 21  

Elektroniki,sterująca i procesorowa są parowane.W modelu ECAM 23.450 jest tych elektronik kilka różniących się ,"na oko" niby takie same.Zamawiając elektronikę trzeba podać kod deLonghi ,inaczej może nie pasować.Konkretny model ekspresu identyfikuje numer z kodu kreskowego za zbiornikiem wody.

1
  • #14 29 Kwi 2016 16:56
    andrzej49
    Poziom 16  

Całkiem możliwe,że jest tak jak mówicie,jak elektronika to koszta nie małe...Zastanawiam się czy jest sens naprawiać.
    Zrobiłam mu płukanie 2 razy odkamieniaczem, z tym odkamieniaczem zrobiłam 4 kawy,płukanie z odkamieniaczem i na razie robi kawy,ale pompa dziwnie ciśnie ,ciśnie raz i dopiero za drugim ciśnięciem po takim odgłosie jakby puszczał jakiś zawór,albo coś się przepychało -leci kawa.Jest coś nie tak.

1
  • #15 29 Kwi 2016 17:07
    Misiek85
    Poziom 23  

1szy raz to parzenie wstepne wiec jest ok. Na jakiej pozycji masz mlynek? Czy jest filtr zmiekczajacy w zb na wode? Czy masz wode w zb na fusy?

0
  • #16 29 Kwi 2016 17:24
    andrzej49
    Poziom 16  

młynek 6,5 ,nie ma filtra on jest bezfiltrowy -jest w zbiorniku takie małe czarne coś 3na 2 cm ale nie ma do tego dostępu,jest niewyciągalne obudowane plastikiem, błoto ze zbiornika na fusy zniknęło ale nie są fusy do końca suche nie formują się krążki tylko są wilgotne rozpadające

0
  • #17 29 Kwi 2016 17:39
    Misiek85
    Poziom 23  

Ok. No wlasnie bo masz mlynek na zlej pozycji. Daj na 4. I zrob kilka kaw. Ale ja stawiam na elektrozawory lub zespol cisnieniowy

0
  • #19 29 Kwi 2016 19:38
    andrzej49
    Poziom 16  

mój zaparzacz działa w ekspresie u znajomego był podmieniany ,o ile blok kawowy i zaparzacz to to samo

0
  • #20 29 Kwi 2016 19:39
    Misiek85
    Poziom 23  

Podaj mi 4 cyfry z elektrozaworow.

0
  • #21 29 Kwi 2016 19:41
    andrzej49
    Poziom 16  

Krążki a raczej nie krążki bo wilgotne i rozlazłe,ale młynek został właśnie przestawiony na 4,5 zgodnie z zaleceniami Misiek85,bo do tej pory był na 6,5 i to niby przyczyna że fusy nie są suchymi krążkami

0
  • #22 29 Kwi 2016 20:13
    leotdipl
    Poziom 18  

andrzej49 napisał:
    mój zaparzacz działa w ekspresie u znajomego był podmieniany ,o ile blok kawowy i zaparzacz to to samo

w takim razie elektrozawory - pisał o nich @Misiek85.
    Sądzę, że w serwisie tego nie zrobili (nie wymienili).
    To jest jakiś problem (wydaje się) na poziomie fabr.
    Coś DeLonghi tu spaprał w konstrukcji urządzenia.
    Mogą być zakamienione. Tak jak w Saeco, odka-
    mienianie często nie przynosi poprawy.

Dodano po 24 [minuty]:

andrzej49 napisał:
    Krążki a raczej nie krążki bo wilgotne i rozlazłe,ale młynek został właśnie przestawiony na 4,5 zgodnie z zaleceniami Misiek85,bo do tej pory był na 6,5 i to niby przyczyna że fusy nie są suchymi krążkami

to nie jest sprawa tylko ziarnistości - problem jest głębszy - debatowany.

1