Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich MCR2 - jak wyregulować piec?

Wasabi79 30 Lis 2014 22:54 1287 5
  • #1 30 Lis 2014 22:54
    Wasabi79
    Poziom 2  

Witam,
    Mam spory problem z ogrzaniem domu. Posiadam piec de dietrich mcr2 z zasobnikiem 100l. Dom jest piętrowy. Na dole mam w 95% podłogówke na górze tylko kaloryfery. Problem jest taki, że w pokojach mam zimno, kaloryfery nie grzeją wystarczająco długo by nagrzać pomieszczenia np do 20C. Regulator pokojowy (qSense) mam na dole i jak ustawie temp 20C to podłogówka w moment uzyskuje temperaturę i pomimo, że na górze mam na maxa odkręcone kaloryfery temperatura osiąga 17C. Mam małe dziecko i jest to dla mnie spory problem. Nie wiem co mam zrobić i jak ustawić piec by kaloryfery grzały tak by na górze w domu było ciepło. Dodam że mam sterownik do pompy od podłogówki, którego temperaturę włączenia pompy ustawiłem początkowo na 20C teraz zmieniam temperaturę np na 37C by jak najpóźniej włączyć obieg w podłogówce co sprawia, że piec chodzi cały czas, a na dole temperatura nie wzrasta... kaloryfery grzeją, ale kompletnie nie mam kontroli nad temperatura w pokojach tym samym, aż boje się pomyśleć jaki rachunek przyjdzie za gaz.... Dodam, że temp wody w zasobniku mam ustawioną na 41C natomiast jeżeli wyłącze piec z prądu i włącze to temperatura grzania wody w zasobniku wzrasta na 60C... Czy to normalne?
    Bardzo liczę na Waszą pomoc. To moja pierwsza zima w domu i nie mam pojęcia co robić. Może coś dokupić lub zmienić sterownik...
    Pozdrawiam

• Fibaro
  • #2 02 Gru 2014 19:23
    GregZorbaEmmanuelYork
    Poziom 15  

Wasabi79 napisał:
    jeżeli wyłącze piec z prądu i włącze to temperatura grzania wody w zasobniku wzrasta na 60C... Czy to normalne?

6

co do 60'C to chyba Legionella, ale powinna być raz na tydzień, wiec może błąd programowania ?

Co do reszty, poproszę układ rozwinięty wraz z rozdzielaczami

Pozdrawiam

• Fibaro
  • #3 04 Gru 2014 22:56
    Pawlo-3102
    Poziom 16  

Trzeba zastosować sterowanie kilkustrefowe.Jeśli dom jest wykończony to zapewne radiowe.

• #4 01 Sty 2015 21:20
    Wasabi79
    Poziom 2  

Pawlo-3102 napisał:
    Trzeba zastosować sterowanie kilkustrefowe.Jeśli dom jest wykończony to zapewne radiowe.

Tak dom jest już wykończony, ale mógłbym pokusić sie do podciagnięcia w inne miejsce kabli pod regulator tyle, ze jak zapytałem w sklepie czy moge miec więcej niż jeden regulator odpowiedziano mi że nie... Jeżeli chodzi o sterowanie radiowe to nie zagłębiałem się w temacie, czy mozesz coś podpowiedzeć? Dodam, że kupiłem już czujnik zewnętrzny pod piec by móc ustawić jakąś krzywą pogodową (tematu jeszcze nie ogarnąłem)

Dodano po 1 [minuty]:

GregZorbaEmmanuelYork napisał:
    Wasabi79 napisał:
    jeżeli wyłącze piec z prądu i włącze to temperatura grzania wody w zasobniku wzrasta na 60C... Czy to normalne?

6

co do 60'C to chyba Legionella, ale powinna być raz na tydzień, wiec może błąd programowania ?

Co do reszty, poproszę układ rozwinięty wraz z rozdzielaczami

Pozdrawiam

Cześć,
    możesz mi wyoślić :) o co prosisz? Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem

• Fibaro
  • #5 02 Sty 2015 10:03
    GregZorbaEmmanuelYork
    Poziom 15  

Wasabi79 dnia 30 Lis 2014 22:54 napisał:
    Posiadam piec de dietrich mcr2 z zasobnikiem 100l. Dom jest piętrowy. Na dole mam w 95% podłogówke na górze tylko kaloryfery. Problem jest taki, że w pokojach mam zimno, kaloryfery nie grzeją wystarczająco długo by nagrzać pomieszczenia np do 20C. Regulator pokojowy (qSense) mam na dole i jak ustawie temp 20C to podłogówka w moment uzyskuje temperaturę i pomimo, że na górze mam na maxa odkręcone kaloryfery temperatura osiąga 17C. Mam małe dziecko i jest to dla mnie spory problem. Nie wiem co mam zrobić i jak ustawić piec by kaloryfery grzały tak by na górze w domu było ciepło. Dodam że mam sterownik do pompy od podłogówki, którego temperaturę włączenia pompy ustawiłem początkowo na 20C teraz zmieniam temperaturę np na 37C by jak najpóźniej włączyć obieg w podłogówce co sprawia, że piec chodzi cały czas, a na dole temperatura nie wzrasta... kaloryfery grzeją.

Wasabi79 dnia 01 Sty 2015 21:20 napisał:
    możesz mi wyoślić o co prosisz? Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem

Układ rozwinięty to rysunek instalacji. Jak nie wiesz jak narysować to zrób zdjęcie i wklej. Wskazane kocioł + rozdzielacz.
    Wasabi79 dnia 01 Sty 2015 21:20 napisał:
    tyle, ze jak zapytałem w sklepie czy moge miec więcej niż jeden regulator odpowiedziano mi że nie

Odpowiem tak: połowiczna prawda jest kłamstwem. Możesz mieć kilka regulatorów, lecz ciężko OT. Nikt nie zabroni Ci posiadać dodatkowego regulatora "analogowego".

• #6 06 Sty 2016 22:42
    dobroslaw
    Poziom 19  

Z tego co widzę wystarczy kupić jakikolwiek sterownik radiowy on-off np salus , euroster , auraton(ostatni nie polecam) i podłączyć go do pieca zamiast tego q-sense, który nie ma możliwości ustawienia programu grzania. Termostat ustawiasz gdzieś w pokoju z kaloryferem(w tym pokoju musi być otwarty na maksa). Do kabelka gdzie był dotychczasowy q-sense podłączasz inny sterownik najlepiej taki jak radiowy tylko w wersji przewodowej, pamiętaj to ma być sterownik on-off. Podłączasz go szeregowo do sterownika podłogówki. Będzie to działało tak, że praca pieca będzie zależna od temperatury na górze która szybko się nagrzewa i pewnie wychładza . Termostat kablowy będzie ograniczał załączenie się podłogówki(minimalna temp załączenia pompy plus temp pomieszczeń na dole). Piec i tak będzie ci modulował i pracował na krzywej grzewczej ustawionej przez ciebie( parametr p1 najlepiej jak najniżej np 50 stopni parametr, p27 chyba na 35 nie 20 by dogrzewało w okresach przejściowych), będziesz miał też żądana temperaturę w pomieszczeniach :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo