Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno gramofonu - marka, model ?

30 Lis 2014 23:03 1194 12
  • Poziom 30  
    Witam

Pytanie raczej do melomanów...

Zastanawiam się nad kupnem gramofonu... Na początek jakiś prosty model... Może coś z Unitry ?

Pracowałby pod wzmacniaczem Technics SU-V90D na kolumnach Alus 120.

I panowie... Podstawowe pytanie... Czy odczuję różnicę pomiędzy CD a Winylem ?
  • Moderator
    Mam Technicsa SL-QD33 i mówić o nim mogę w samych superlatywach. Ale nie podałeś budżetu więc trudno doradzać konkretny model.
    makaronmc napisał:
    Podstawowe pytanie... Czy odczuję różnicę pomiędzy CD a Winylem ?
    Na pewno. Ale czy na plus czy na minus - to już zależy wyłącznie od Twojej wrażliwości.
  • Poziom 30  
    W jakiej cenie kupię jakiegoś zjadliwego Technicsa?

Tak jak piszę... Byłby go zakup na spróbunek...
    Gdyby mi się spodobało w przyszłości kupiłbym jakiś wyższy model.
  • Poziom 43  
    makaronmc napisał:
    Oczywiście, co nie znaczy, że uznasz winyl za lepszy :)
    Dżentelmeni o gustach nie dyskutują, posłuchaj u kolegi lub w sklepie i sam oceń.
    Dawne gramofony Foniki można nabyć w niezłym stanie po atrakcyjnych cenach, czasem taniej niż sama wkladka z igłą.
  • Poziom 43  
    makaronmc napisał:
    Tak jak piszę... Byłby go zakup na spróbunek...

Na spróbunek wystarczy Fonica, Technics w dobrym stanie będzie wyraźnie droższy. Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na zakup.
  • Moderator Akustyka
    Jeżeli chcesz kupić na próbę, to coś Foniki raczej. Te gramofony nie tracą na wartości, więc nie stracisz na nim jeśli Ci się nie spodoba. Rzecz jasna mówię tu o gramofonach z wkładką dynamiczną.
    Nie mówię o Danielu czy Adamie, bo ich ceny na rynku wtórnym przekraczają granice absurdu.
  • Moderator Akustyka
    makaronmc napisał:

Pisząc Fonica macie na myśli Unitre tak ?

Bo ja wiem... 200zł ?
    Tak. Za 2 setki znajdziesz już coś. Na Allegro przejrzyj dział gramofony polskie. Masa ich jest.
  • Poziom 43  
    makaronmc napisał:
    Pisząc Fonica macie na myśli Unitre tak

Gramofony w PRL produkowała wyłącznie Fonica, jeden z zakładów zjednoczenia Unitra.
    np. Gramofony Bernard, Daniel, Fonomaster, Fryderyk, G-8010... wszystkie klasy Hi- Fi miały wkładki magnetoelektryczne serii MF-100 do 105 nazywane wkładkami dynamicznymi w odróżnieniu od wkładek piezoelektrycznych (Uk-8, Uk-9, Uf-50, Uf-70) stosowanych w gramofonach popularnych np. Bambino czy Mister Hit i jego klony.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No właśnie. Może prościej byłoby pożyczyć gramofon od znajomego i odsłuchać w swoim systemie? ;)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    makaronmc napisał:

Z pewnością - w końcu gramofony cyfrowe oferują obiektywnie znacznie wyższą jakość reprodukcji dźwięku.

Co do konkretnego modelu trudno coś doradzać, prywatnie szukałbym Duala (np 1236) w dobrym stanie (nawet do remontu), poza tym pojawia się problem przedwzmacniacza i wkładki.