Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak nagrać film z kompa na magnetowid?...

07 Maj 2005 18:08 2399 17
  • Poziom 13  
    witam. nie wiem czy w dobrym miejscu sie pytam i nie mogę też znaleźć czy był taki temat. chciałem nagrać film z komputera na magnetowid. mam wyj TV na karcie graficznej i oglądam filmy na tv przez kabel a w tv mam tylko jedno gniazdo euro, oraz żadnych gniazd chinch a w magnetowidzie też mam jedno gniazdo euro. proszę o pomoc jak to zrobić żeby nagrać na magnetowid jakiś film. pozdrawiam i dzięki z góry za podpowiedzi czy to wogóle możliwe.

w załączniku jest prosty odtwarzacz (i po polsku) do filmów divix, nawet radzi sobie z takimi formatami jak rmvb.
    Załączniki:
  • Poziom 24  
    To jest możliwe bo sam kiedyś dostałem od kumpla kilka nagranych tak filmów,w Twoim przypadku podłącz kompa do magnetowidu,puść go na kompie i załącz nagrywanie z AV w magnetowidzie,podgląd będziesz miał na monitorze.Robisz to tak samo jak puszczanie filmów na TV.Na TV możesz mieć podgląd ale puszczony po antenie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    już mam na tv to samo co w kompie ale jak włącze film to w tv nie mam obrazu. i nie wiem czy coś jest w ustawieniach :?
  • Poziom 24  
    To zapewne coś w ustawieniach,miałem kiedyś taki problem u znajomych,poeksperymentuj,trzeba chyba ustawić TV jako główny wyświetlacz obrazu i dać klonowanie obrazu z monitora,wtedy gdy włączys zfilm i przełączysz na TV to pojawi się film na TV a na monitorze zniknie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    już nagarałem ale... bez kolorów. czarno biało ale chodzą jakieś pasy czasem kolorowe więc domyślam sie że chodzi chyba o system w jakim idzie sygnał na tv. chociaż powinno być ok bo na tv jest w kolorze. muszę chyba sprawdzić w ustawieniach karty graf ale nie wiem czy cos to da.
  • Poziom 35  
    Dobrze myslisz. Ustaw PAL i powinno byc ok.
  • Poziom 13  
    mam PAL-B i nic z tego bo nie ma samego pal. może jakieś pal-g czy na innych spróbuje.

Dodano po 16 [minuty]:

kurcze przestawialem na inne systemy i tak samo. pewnie mam walnięte wyj tv w grafie.
  • Poziom 11  
    Kolego! magnetowid musi przyjąć sygnał przez euro tak samo jak telewizor. pamiętaj tylko aby przewody wychodzące z karty oprócz masy były razem zwarte we wtyczce euro na końcówce "wejście video". Dżwięk oczywiście musisz pobrać z karty audio.Narka! Witekn.
  • Poziom 13  
    jak zwarte? nie wiem o co biega i w którym miejscu
  • Poziom 35  
    witekn napisał:
    Kolego! magnetowid musi przyjąć sygnał przez euro tak samo jak telewizor. pamiętaj tylko aby przewody wychodzące z karty oprócz masy były razem zwarte we wtyczce euro na końcówce "wejście video". Dżwięk oczywiście musisz pobrać z karty audio.Narka! Witekn.
    Mógłbyś to wyjasnić bo nie mogę uchwycić Twego toku myslenia. Jakie przewody? Przecież masz jeden video i jeden audio (o masie nie wspominam).
  • Poziom 18  
    Pytanie podstawowe, jakie masz wyjście TV z karty graficznej: chinch czy s-video. Jeżeli (zazwyczaj żółte) gniazdo chinch to najlepiej zastosować kabel [euro<->6chinchy] dodatkowo [mini jack stereo --> 2gniazda chinch] i przelotka [euro<--3chinche]. A oto połączenia:

Audio:
    komputer-minijack-2gn.chinch-2wtykichinchaudiowejscie-euro(magnetowid)euro-2wtykichinchaudiowyjscie-przelotkachincheuro-TV

Video:
    komputer-chinchwejscievideo-euro(magnetowid)euro-chinchwyjscievideo-przelotkachincheuro-TV

Jak masz s-video to może być problem z przejściem na eurozłącze.
  • Poziom 13  
    mam s-video ale przejściówka na chinch a głos mam z płyty głównej. a na euro przechodzi na takiej wtyce euro a z drugiej 3 chinch(video i audio L i R)) i 1 gniazdem s-video. coś podonego mialem w play station zeby podłączyć pod tv konsolę
  • Poziom 38  
    Przejsciowka S-video na chinch? ciekawostka... Z tego co pamietam w Svideo jest oddzielnie luminancja i chrominancja. Przejsciowke Svideo na euro zrobic mozna latwo (sygnal chrominancji na wejscie koloru czerwonego w euro), ale o Svideo na chinch biernej jeszcze nie slyszalem...

Czemu nie podlaczysz S-video do gniazda w kabelku od euro?
  • Poziom 13  
    mam kabel dlugi do tv ale chinch a nie wiem czy mozna kupic na s-video jakis dluzszy bo mam ok 3m do tv od kompa

ale ale juz chyba znalazlem:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50033386
    tylko czy napewno nagram w kolorze?????czy napewno mam dobrą karte graficzną? powinna byc dobra bo przeciez oglądam na tv w kolorze więc muszę chyba kupić taki kabel . pozdro i dzieki za podpowiedzi.
    jak kupie ten kabel i nagram w kolorze to napisze o tym fakcie. jeszcze raz dzieki za zainteresowanie moim problemem.
  • Poziom 11  
    Mam karte z wyjściem S-Video , 10 m kabla i euro na końcu.Jest ok. Otwórz wtykę euro. Ekran z kabla musi być na końcówce 18 /widać malutkie cyferki/. Dwa przewody idące z wtyczki S-video przylutój do końcówki 20, Zwarcie nie przeszkadza, ponieważ są to dwa różne sygnały.Telewizor lub video odbiera sygnał z kompa bez problemu. Zapomnij o przelotkach i innych gadżetach.
  • Poziom 38  
    nad zwieraniem luminancji i chrominancji powaznie bym sie zastanowil... Tak jest pewnie w tej przejsciowce SVHS-chinch i ponoc nie dziala. Jesli juz zwierac, to jak podaje HardwareBook ( http://www.hardwarebook.net/cable/av/svideotocomposite.html ) chrominancje podac przez kondensator 470pF.
    Ale euro umozliwia przeciez podlaczenie oddzielnie luminancji i chrominancji (chrominancje podaje sie na wejscie RED (15), a luminancje na (20) ). Opis euro w http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html
  • Poziom 2  
    Witam kolegow, mam podobny problem wiec pomyslalem ze sie podczepie. chcialem odtwarzac filmy z komputera na tv,zakupilem kabelek w media markt euro na -s video+2 cinch i d... blada obraz mam czarno bialy.w serwisie mi powiedzieli ze musze w euro jakies piny pozamieniac...??? moze mi podpowiecie co i jak. karta nVida telewizor Panasonic PM11
    z gory dzieki.
  • Poziom 13  
    już wiem wszystko odnośnie moich pytań. dziękuję za wszystkie podpowiedzi. pozdrawiam