Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam jak podłaczyć i gdzie się wpiąć z podgrzewaczem

01 Gru 2014 10:04 1356 10
  • Poziom 10  
    Witam chcę ząlożyć w swojej Skodzie Superb 1.8t dogrzewacz płynu chłodniczego. Kupiłem sobie na znanym serwisie aukcyjnym Witam jak podłaczyć i gdzie się wpiąć z podgrzewaczem

w specyfikacji jest napisane że dla silników z alternatorem powyżej 90A ja w swoim mam ok 70A
    specyfikacja:
    napiecie 12v
    prąd max 4x30A

W jaki sposób to podłączyć żeby zbytnio nie obciążać mojego alternatora i żeby nic nie uszkodzić? Jak podpiąć żeby działalo np do osiągnięcia 50 stopni lub 5-10 minut po odpaleniu samochodu? Interesuje mnie jeszcze jakieś zabezpieczenie żeby załączyło grzałki po pojawieniu sie zasilania gdy samochód jest już odpalony i ładuje alternator.
  • Poziom 16  
    Twój alternator umrze jak mu zarzucisz 120A + światła i coś jeszcze. Podłącz połowę tej grzałki a najlepiej wcale. Sprzedaj to lub zwróć bo efekt będzie mizerny i się rozczarujesz.
  • Poziom 10  
    a jaka sytuacja będzie jak podłącze tylko dwie sztuki?
  • Poziom 23  
    BULI2023 napisał:
    a jaka sytuacja będzie jak podłącze tylko dwie sztuki?
    Efekt praktycznie nie wyczuwalny. Jaką przyczyną jest chęć zakładania ów podgrzewacza? Słabe ogrzewanie?czy coś innego?
  • Poziom 10  
    nie wyczuwalny pod jakim wzgledem? Samochód grzeje mi się powoli i dopiero po paru kilometrach przełącza się na gaz i leci cieple powietrze. temperatura w instalacji jest obniżona do minimalnej bezpiecznej temperatury przłączania.
  • Poziom 16  
    BULI2023 napisał:
    nie wyczuwalny pod jakim wzgledem?
    Silnik spalinowy to grzałka o mocy kilkanaście/kilkadziesiąt KW. Jeśli mu dołożysz grzałeczkę 600W to efekt będzie niezauważalny. Kup porządny termostat, może tam jest przyczyna.
  • Poziom 29  
    Silnik 1,8T czy TSI?
    Jak zwykłe T to wymieniaj termostat jak pisze poprzednik, jak TSI no to taki urok że długo się nagrzewa.
  • Poziom 10  
    Włąśnie założyłem porządny termostat i nie ma efektu nadal długo się nagrzewa.
  • Poziom 33  
    Golf90 napisał:
    No przecież Ci pisaliśmy że nie będzie nic z tego,ale Ty się uparłeś, chociaż byś podziękował tym co dobrze podpowiadali.

Weź dobrze przeczytaj co napisał autor w nad twoim postem.
  • Poziom 16  
    BULI2023 napisał:
    Włąśnie założyłem porządny termostat i nie ma efektu nadal długo się nagrzewa.
    Sprawdź po paru minutach czy termostat przypadkiem nie puszcza. Rura wychodząca na chłodnicę musi być zimna do momentu aż się dobrze silnik nie rozgrzeje.

Jeśli termostat dobry to trudno, ale nic już nie wymyśli raczej. Jak nie mieszkasz w bloku tylko na własnej działce i masz możliwość podłączenia 230v to są lepsze rozwiązania i skuteczne.

Pamiętając o Tobie dziś specjalnie sprawdziłem u siebie, mój silnik to Fordowskie 2.0.
    Po 1km wiało już ciepłym powietrzem, a temp. silnika to ok 50st.