Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston genus evo 24FF - Montować kryzę czy nie?

01 Gru 2014 12:09 864 7
  • Poziom 13  
    Witam, zakupiony piecy, instalator uruchomił, chodzi jest OK, ale : mam system rozdzielny spalin(C52), zasysa poziomą rurą fi 80, l=3m, wyrzuca spaliny pionową fi80/130 , l=6m, zasugerowałem instalatorowi czy nie powinno być kryzy ze wzgl na małą dług, ale zostałem olany. Piec pracuje już 2 miechy i aż boję się rachunku za gaz, bo z instrukcji- ja tak to odczytuję, że kryza w tym modelu powinna być do 24m dług komina. Pomożecie koledzy, czy nie potrzebnie się martwię?

P.S. rozmawiałem z konsultantem Aristona i tez twierdzi, że w tym modelu kryza dopiero poniżej 1,5 m. Wychodzi na to, iż nie potrafię czytać.......?
  • Poziom 27  
    CARISMA napisał:
    aż boję się rachunku za gaz

ale jakie masz przesłanki, żeby się bać? Jaką powierzchnię grzejesz i jakie masz zużycie gazu?
    Bo strach jest pojęciem względnym, a może w Twoim przypadku nie ma się czego bać.
  • Poziom 13  
    narazie nie wiem o ile więcej mi spali w stosunku do poprzedniego pieca, moje obawy pogłębiły się po przeczytaniu tego: http://www.serwiskotlow.com/uwaga-uzytkownicy-i-instalatorzy-kotlow-turbo
    Jeśli producent zaleca stosowanie kryzy do 24 mb komina a u mnie jest łącznie 9 m no niech będzie 13m( współczynnik kolanka itd) to mam podstawy do tego aby obawiać się obniżonej sprawności pieca.
  • Poziom 27  
    No ale chyba jesteś w stanie określić swoje zużycie np. dobowe?
    Wiesz, ja też sobie nieraz czytam jakieś koszmary. Ale nie rzadko mają przełożenie na realne życie.
    Jesteś w stanie udzielić odpowiedzi na postawione pytania? Z takimi danymi szybciej uzyskasz konkretniejsze odpowiedzi.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Weż serwisanta z analizatorem spalin.
    Będzie widać ilość tlenu w spalinach i to pewnie potwierdzi Twoje obawy.
    Przy okazji sprawdzi szczelność przewodu spalinowego, co ma znaczenie dla pracy kotła.
    Często przy składaniu komina podwijają się uszczelki.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Serwisant przy pierwszym -gwarancyjnym uruchomieniu sprawdzał analizatorem, mówił, że jest OK. Ciekawi mnie jak sprawdzi szczelność przewodu spalinowego...?
    Poczas zimna na dworze górna część pieca jest poprostu zimna, czasami aż się spkrapla para na zimnej obudowie, tak sobie myślę, że duża cześc gazu idzie na ogrzanie dużej ilośći zasysanego zimnego powietrza, czy słusznie?
  • Poziom 13  
    witam, zużycie gazu jest większe niz na starym kotle Sauniera, jak znajdę czas montuję kryzę, ewidentnie piec podgrzewa zbyt duża ilość zassysanego zimnego powietrza.