Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Instalacja nowego systemu, padł dysk ?

Gontar3d 01 Gru 2014 14:36 1113 10
  • #1 01 Gru 2014 14:36
    Gontar3d
    Poziom 5  

Witam

Mam pewien problem z laptopem Toshiba Satelite taty, jakiś czas temu wgrałem mu tam Linuxa Feodore, laptop mimo wielu lat działał na tym systemie bardzo dobrze, ostatnio tata zażyczył sobie instalacji windowsa. Kupiłem więc wersje OEM XP, zrobiłem format zainstalowałem system jednak po włączeniu pojawiał się jakaś informacja o dysku, nie pamiętam już co dokładnie coś tam PXE ROM.. na czarnym tle białe napisy.

Poczytałem troche, pobrałem program Gparted Live do formatowania dysku, nagrałem na pendrive i zobaczyłem że jest tam kilka partycji usunąłem te które się dało zostały dwie.

Potem próbowałem zainstalować z powrotem jakiegoś Linuxa ( ubuntu , gnome i jeszcze jakieś ) ale zazwyczaj przy połowie procesu przenoszenia plików zatrzymywały się i wyskakiwał błąd, niektóre nawet się nie bootowały z pendrive.

Sformatowałem od nowa dysk programem Gparted, zainstalowałem ponownie XP z płyty na nowej partycji.. I teraz po włączeniu komputera zatrzymuje sie on na napisie TOSHIBA Loading Innovation. na dole mam Press F2 to run setup( jak naciskam nic sie niedzieje) i Press f12 for BBS POPUP, jak naciskam nic sie niedzieje. Próbowałem już chyba z milion razy, podłączałem zewnętrzna klawiature, jest tylko pasek ładowania i gdy naciskam f2 to mały napis Waitt...

Co robić ?? Za pomoc będe bardzo bardzo wdzięczny, tata od 3 tyg jest bez laptopa i jak nic nie zrobię będe mu musiał odkupić :(

Pobrałem program Hirens Boot to naprawy i diagolizacji dysku jednak nawet nie chce się zbootować bo ciągle stoi na tym TOSHIBA LOADING INNOVATION.

0 10
  • #2 01 Gru 2014 14:56
    helmud7543
    Poziom 42  

Przełożyć dysk do innego komputera i spróbować odczytać SMART. Albo pada mostek na płycie głównej albo dysk - ale raczej to dysk wysiadł.

0
  • #3 01 Gru 2014 15:00
    Gontar3d
    Poziom 5  

Próbowałem, jednak ten dysk nie pasuje do innego laptopa którego mam ( ASUS x501U) mam jeszcze jakiegoś HP z uszkodzoną matrycą jednak też ten dysk ma zupełnie inne wejścia. A innego sposobu nie znam :/

0
  • #4 01 Gru 2014 15:04
    helmud7543
    Poziom 42  

Zrób zdjęcie tego dysku i daj na forum.

0
  • #5 01 Gru 2014 15:08
    kazo.m
    Poziom 15  

To wygląda na uszkodzony dysk, miałem tak z laptopem samsunga, ładowało się logo samsung i po 10 sek. ekran się wygaszał i dalej nic. Pomogła wymiana dysku.
    Z zepsutego dysku uratowałem tylko część danych niestety.

0
  • #6 01 Gru 2014 15:23
    Gontar3d
    Poziom 5  

Jest to dysk Toshiba HDD2d62 MK12376SX ,Laptop Satelite l40-139.

Jestem w stanie kupić nowy dysk jednak na allegro do tego komputera nie mogłem nic znalezc.. Laptop HP który posiadam w domu ma też dysk firmy Toshiba, rozmiar też nawet się zgadza bo pasuje jednak ma inny rodzaj wejść. Ten od Asusa jest o wiele wiele mniejszy.

Zdjęcia :

Bardzo dziękuje za poświęcony czas, bujam się z tym od 3 tyg i juz szczerze mówiąc mam dość :)

0
  • #8 01 Gru 2014 16:23
    Gontar3d
    Poziom 5  

Kurcze drogie te dyski , żeby kupić nowy musiałbym zapłacić około 200 zł. ( ten laptop chyba nie jest nawet tyle wart :D )

A jakbym coś pokombinował z tym laptopem HP , on ma dysk w idealnym stanie i jakoś podłączył nawet w zewnętrzny sposób z Toshibą ? Czy to niemożliwe ? w HP rozwalona jest matryca, laptop się włącza jednak czasami nie widać obrazu albo jest rozmazany, poruszanie matrycą skutkuje wyświetleniem obrazu.

0
  • #9 01 Gru 2014 17:02
    helmud7543
    Poziom 42  

Po zdjęciu tej blaszki nałożonej na dysk (widać ją na ostatnim zdjęciu) będzie on pasował do każdego w miarę współczesnego laptopa (ewentualnie po nałożeniu na niego podobnego mocowania z innego laptopa, jeśli taki występuje). Możesz go też podłączyć kablami SATA do komputera stacjonarnego z takim portem.

0
  • #10 02 Gru 2014 08:19
    kazo.m
    Poziom 15  

Możesz zrobić zdjęcie interfejsu na dysku z HP i podać dokładny model dysku?

0
  • #11 02 Gru 2014 09:55
    monarchi
    Poziom 10  

Upraszczając
    Masz dysk SATA 2,5 cala w Toshibie, dysk ten pasuje do większości komputerów z kontrolerem SATA, może być komputer biurkowy ( desktop )
    Zanim kupisz nowy dysk, sprawdź ten który masz.

Jeżeli laptop HP o którym wspominasz ma dysk bez ( igiełek ) to po odkręceniu 4 bocznych śrubek i ściągnięciu blaszki będziesz mógł go sprawdzić.
    Jeżeli posiadasz komputer domowy ( blaszak ) i jest on wyposażony w interface SATA ( kabel szerokości ok 1 cm ) to też będzie możliwość sprawdzenia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo