Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32, kwarc i szeregowy rezystor

eru12 01 Gru 2014 17:35 738 2
  • #1 01 Gru 2014 17:35
    eru12
    Poziom 9  

Witam! :-)

Projektując jedno ze swoich urządzeń trafiłem na dosyć ciekawe zagadnienie. Przeglądając schemat STM32F4 Discovery można zauważyć, że mniejszy z mikrokontrolerów (STM32F103) ma podpięty kwarc bezpośrednio do odpowiednich pinów. W drugim, docelowym STM32F407 przy do jednej z nóżek kwarcu szeregowo dołączony jest rezystor 220R. Przeglądając różne strony w celu dowiedzenia się w jakim celu ten rezystor można znaleźć m.in.

Cytat:
    In general, the smaller the value of R, the faster the oscillator will start. R must be large enough to avoid overdriving the crystal, yet small enough to provide enough current to start oscillation quickly (an R that’s too large could cause the oscillator to fail to start). R can in some cases be zero (shorted), especially with high-frequency crystals.

Jednak nie udało mi się nigdzie wypatrzyć, jak wyznaczyć wartość takiego rezystorka. Ma ktoś może jakieś pomysły/informacje na ten temat? :-)

Nigdy wcześniej nie używałem takiego rezystora, ale w celu poszerzania wiedzy warto spytać ;)

Pozdrawiam serdecznie,
    Eru ;)

0 2
  • #3 01 Gru 2014 18:23
    eru12
    Poziom 9  

Krótko, zwięźle i na temat! Temat wyczerpany.

Przeogromne dzięki!

Pozdrawiam serdecznie,
    Eru :)

0
  Szukaj w 5mln produktów