Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 1015 - silnik nie kręci

Tasaky 01 Gru 2014 19:30 1584 2
  • #1 01 Gru 2014 19:30
    Tasaky
    Poziom 10  

Witam Wszystkich

Wymieniłem szczotki na nowe ponieważ nie kręcił się bęben pralki.
    Zrobiła dziś ostatnie pranie wraz z wirowaniem i umarła. Znalazłem kilka postów ale były tematy niewyjaśnione.

Pralka Electrolux EWT 1015

Objawy:
    - jak zakończyła pranie na koniec wystrzelił 10A bezpiecznik automatyczny na obwodzie łazienki;
    - przy próbie włączenia pralki na byle jakim programie wszystkie czynności OK zanim nie dojdzie do próby zakręcenia bębnem przez silnik (raz silnik zrobi jeden obrót a raz nawet nie ruszy). Szczotki nagrzewają się do czerwoności i dalej już silnik nie rusza. W tym samym czasie co nagrzewają się szczotki bezpiecznik nie wyłącza obwodu ale brzęczy (czyli jakieś zwarcie się robi). Szczotki wymienione na nowe marki BOSCH.
    - pralka ma 10 lat, na wiosnę dopiero były zmienione oryginalne szczotki na nowe, które się do dziś starły.
    - Pralka od około 2 lat na programie na 60 st. stawała na czasie 1,20 h tj. przed płukaniem (może to coś pomoże).

Może szanowni koledzy mają jakieś sugestie? W sumie awaryjna sytuacja bo maiłem wyjeżdżać w trasę a godzinę przed padła pralka. Tak więc teraz jest mała kaplica z dwójką dzieciaków w domu bez pralki.

Pozdrawiam
    Tomek

0 2
  • Pomocny post
    #2 01 Gru 2014 20:30
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Gru 2014 09:44
    Tasaky
    Poziom 10  

Witam

Temat do zamknięcia. Uszkodzony wirnik.