Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niesprawny kabel jack-cinch.

01 Gru 2014 20:02 1188 11
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z kablem jack-cinch. Potrzebowałem kabel z sześcioma wyjściami RCA z jednej strony i jackiem 3.5 z drugiej i po zlutowaniu wszystkiego pojawił się problem. Do czego bym go nie podłączył jest głucha cisza. Sprawdzałem podłączając jack'a do telewizora, komputera i telefonu i za każdym razem efekt jest ten sam. Wszystko polutowane jak i zaizolowane jest dokładnie. Dodam że głośniki jest to stary zestaw kina domowego 5.1 firmy bliżej nieokreślonej który próbowałem zaadaptować do mojego telewizora. Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.
  • Poziom 34  
    Źle podłączone do jacka albo co najbardziej prawdopodobne to zwarcie

• Poziom 43  
    Miernik w dłoń i sprawdź przejścia. Głośniki działają po podłączeniu innego źródła sygnału? W telewizoze nie masz dedykowanech wyjść audio?
  • Poziom 7  
    Wawrzyniec napisał:
    Źle podłączone do jacka albo co najbardziej prawdopodobne to zwarcie

Co mogłoby spowodować zwarcie? Po rozcięciu jacka miałem trzy kable. Biały czerwony i żółty. Żółty potraktowałem jak masę, a czerwone do czerwonych i białe do białych.
    sosarek napisał:
    Miernik w dłoń i sprawdź przejścia. Głośniki działają po podłączeniu innego źródła sygnału? W telewizoze nie masz dedykowanech wyjść audio?

Mam takie wyjścia tylko jest po jedynym białym i czerwonym wyjściu na cinche.

• Poziom 43  
    Więc podepnij bezpośrednio głośniki do tv za pomocą pojedyńczego kabla stereo RCA i sprawdź czy uzyskasz dźwięk. Przy jakim rozcięciu kabla - masz wtyczkę z demobilu, zamiast kupić nową, w dodatku strzelałeś z oznaczeniami kabli sygnałowych zamiast je przemierzyć?
  • Poziom 7  
    sosarek napisał:
    Więc podepnij bezpośrednio głośniki do tv za pomocą pojedyńczego kabla stereo RCA i sprawdź czy uzyskasz dźwięk. Przy jakim rozcięciu kabla - masz wtyczkę z demobilu, zamiast kupić nową, w dodatku strzelałeś z oznaczeniami kabli sygnałowych zamiast je przemierzyć?
    Wtyczka jest nietypowa ponieważ jest ona zrobiona na wymiar mi potrzebny poza tym nie znalazłem w sklepie takiego kabla w który mógłbym wpiąć z jednej strony 6 kabli RCA na raz. Dodatkowo nie posiadam w domu miernika ale kable na 100% polutowane są dobrze.
  • Poziom 34  
    Misiek558 napisał:
    kable na 100% polutowane są dobrze

No to ma chodzić, a skoro nie chodzi to na 100% źle polutowane. Gdzieś ty widział RCA stereofonicznę? Do nich lutujesz 2 przewody a nie 3. Skąd wiesz że żółty to masa? Jak podłączyłeś Jacka stereo (z 3 przewodami) do RCA (które jest mono )i do niego podłącza się 2 przewody?
  • Poziom 7  
    Wawrzyniec napisał:
    Misiek558 napisał:
    kable na 100% polutowane są dobrze

No to ma chodzić, a skoro nie chodzi to na 100% źle polutowane. Gdzieś ty widział RCA stereofonicznę? Do nich lutujesz 2 przewody a nie 3. Skąd wiesz że żółty to masa? Jak podłączyłeś Jacka stereo (z 3 przewodami) do RCA (które jest mono )i do niego podłącza się 2 przewody?
    Jack ma trzy przewody (prawy, lewy i masa) RCA ma jeden przewód i oplot. Żółty z oplotem, biały z białym a czerwony z czerwonym.
  • Poziom 34  
    Żółty to na pewno masa? Zwarć nie ma?
    sosarek napisał:
    Miernik w dłoń i sprawdź przejścia

Wykonane czy domysły ?
  • Poziom 7  
    Wawrzyniec napisał:
    Żółty to na pewno masa? Zwarć nie ma?
    sosarek napisał:
    Miernik w dłoń i sprawdź przejścia

Wykonane czy domysły ?

Niestety nie mam miernika w domu.
  • Poziom 34  
    Bateryjka i żaróweczka, bateryjka i głośniczek. Wystarczające do tego by sprawdzić przejścia, zwarcia.