Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G1,6 16V 2002 105KM - Błąd silnika spalona cewka i nawrot błędu siln.

elveez 01 Dec 2014 21:04 1494 2
    elveez
    Level 11  
    Siemano, ruszam podgrzanym już silnikiem, na 2 bieg, 5 tys ... i (przebieg 127 tyś.) nagle kontrolka silnika, w serwisie wymieniono spaloną cewkę i 4 świece- brak 1 cylindra. Błąd skasowano. W drodze do serwisu,przed 1 wizytą, po wystąpieniu awarii, dwukrotnie błąd sam gasł. Po wymianie cewki to samo, 1 km jazdy i wyświetliło kontrolkę silnika. ( przy włażeniu w zakręt na biegu 3, na 1800 obr.)
    Z wydechu słychac brak jednego garu. Badanie kompresji jutro o 10:00, ale gość straszy że to albo gniazdo albo zawór, bo wtrysk paliwo podaje (świeca tłusta) 4 cewka na cylindrze ok. ( to para z 1 garem) A po nagrzaniu wywala błąd.
    Czy to wtryskiwacz, czy zawór ? czy przerwa na zasilaniu 1 cewki ?
    Mechanik twierdził ze to coś mechanicznego bo na zimnym jest silniku jest ok na ciepłym wyskakuje błąd .

Admin miej litość (jestem po poligonie i ledwo żyję) Przenieś proszę temat w odpowiedni dział.
    domex32
    Moderator of Cars
    Weź chłopie popraw ten post, aby brzmiał po polsku, bo chaos tam panuje.

A co do cewki to nie para z pierwszym, bo w tym silniku z testera każdą cewkę można testować osobno.

To forum techniczne, my na prawdę nie wróżymy z fusów i aby postawić zdalnie diagnozę potrzebujemy jakichś parametrów pracy silnika, pomiarów, itp.
    elveez
    Level 11  
    Dostałem 5 odpowiedzi na maila z których 2 się pokrywają. Więc jednak chyba u Ciebie coś kiepsko z językiem polskim. To nie forum Mickiewicza.

Gdybym miał dostęp do parametrów silnika to bym je podał. Nie sądzisz ?
    Opisałem problem po objawach. Tyle mogę.

=====
    Update:
    Kompresja w normie, padł sterownik silnika.