Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EcoTec plus VC PL 126/3-5 R3 - Jak rozłączyć grzanie i wybieg pompy z zewnątrz ?

kraval 01 Gru 2014 21:23 873 5
  • #1 01 Gru 2014 21:23
    kraval
    Poziom 11  

EcoTec VC PL 126/3-5 R3 z Auromatic 620 3.
    Nie mogę doszukać się w instrukcjach ani postach możliwości wyłączania z zewnątrz funkcji grzania.
    Potrzebuję jej do wyłączania kotła w momencie uzyskania temperatury w kominku PW.

Wyłączenie zasilania całości też nie wchodzi w grę , bo potrzebuję sterowania do trójdrożnego podłogówki.

Jest tu jakaś mądra głowa która zna rozwiązanie ?

0 5
  • #2 01 Gru 2014 22:10
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Funkcję grzania można wyłączyć poprzez rozwarcie mostka 3-4, ale nie rozłączy to grzania ciepłej wody użytkowej.

0
  • #3 01 Gru 2014 22:21
    irus.m

Na kominek zapinasz regulowany termostat przylgowy ,
    podłączony tak jak mówi mauri_b.
    Po odpaleniu kominka, termostat widzi wzrost temperatury. Kocioł przestaje odpalać palnik na co, inne funkcje są zachowane.
    pozdrawiam

0
  • #4 01 Gru 2014 22:36
    kraval
    Poziom 11  

Cześć,
    zworka między 3 i 4 (ta w miejsce termostatu pokojowego) w większości załatwia mi sprawę, ale cały czas mam wybieg pompy kotła.
    Efekt jest taki: pompa kominka odbiera ciepło z wymiennika , które zamiast trafić na sprzęgło , jest przechwytywane przez pompę kotła i tak to sobie to krąży w pętli. Kominek gorący a w domu zimno (pomijając pomieszczenie w którym jest kominek :).

Mogę skrócić czas wybiegu pompy kotła , tylko trochę boję się efektów ubocznych. W końcu z jakiegoś powodu Vaillant ustawił 5min...
    Wiesz może jakie ma ona zadanie ? Schładza ? Wyprowadza resztki ciepła z kotła ?

0
  • #5 01 Gru 2014 22:40
    mauri_b

Śmiało możesz zmniejszyć wybieg do 2 minut. W końcu po coś Vaillant dał taką możliwość ;)

0
  • #6 01 Gru 2014 23:14
    kraval
    Poziom 11  

Dzięki , pewnie tak zrobię.

Widzę że jesteś dobry z Vaillanta , więc pognębię Cię w jeszcze jednym temacie:
    Jak byś proponował ustawić w Auromaticu 620/3 Włączanie temperatury pokojowej ? Korekta temp. czy Termostat ?
    HK1 to osobne pomieszczenia: sypialnie z grzejnikami z termostatami.
    HK2 to połączone: salon ,kuchnia i korytarz z podłogówką. Sterownik Auromatica wisi w salonie.

1