Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

...Regulacja kadetta 1.3 LPG 86' problem

07 Maj 2005 20:29 771 4
  • Poziom 16  
    ...Witam, Witam ;-)
    mam takie pytanko - wymienili mi w kadecie nowy wałek rozrządu, regulatory i dzwigienki - silnik chodzi cichutko, lecz nie ma równych obrotów i jak np. na biegu puszcze gaz to mi strasznie szarpie [do momentu wdepnięcia gazu], tudzież jakoś mułowate sie stało. Auto jedzi na gazie i pytanie brzmi czy ...po tej naprawie - jest zwalony zapłon czy ustawienie gazu? Jeśli zapłon i gaz jednocześnie, to czy gazownik da rade ustawić go tak, żeby działał normalnie? Mechanik powiedział mi przez telefon, że on zapłon ustawił itd. a pracownik mi dawał klucze wiec kontakt miałem z nim tylko telefoniczny nadmienił mi ze trzeba gaz ustawić i bedzie dobrze - myślicie ze tylko gaz? :/

dzięki z góry za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    A czy rozrząd jest na 100 % dobrze poskładany ???
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie wiem czy to norma w tym silniku ale już parę razy miałem przypadek, że "mikser" był źle spasowany z obudową filtra i ciągnęło lewe powietrze. Trzeba było uszczelniać silikonem.
  • Poziom 16  
    Tosiek_123 napisał:
    A czy rozrząd jest na 100 % dobrze poskładany ???

...no raczej napewno - ciuchutko chodzi, elegancko. Ale mechanik jak już mówiłem powiedział że chodzi o gaz. A nie sadze ze jest panem Kazikiem i ze sie nie zna. Nie straszyć prosze :/
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    to normalne ze po wymianie walka i tych innych rzeczy trzeba na nowo ustawic zaplon a jak zaplon to i instalacje gazowa.stary walek to i krzywki inaczej dotarte a jak to jest inaczej to i zaplon tez inaczej jest ustawiony.sprawdz zaplon i ustaw gaz bedzie dobrze