Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy Makita, Honda, Fogo-Honda czy inny?

LostinTrain 02 Gru 2014 01:00 5238 4
  • #1 02 Gru 2014 01:00
    LostinTrain
    Poziom 6  

Witam chciałbym zakupić 2 agregaty prądotwórcze

Pierwszy do ewentualnego awaryjnego zasilania domu (musi mieć AVR) chyba jedno fazowy minimum 5 KVA (widełki 3500 5500 PLN)

Drugi do elektronrzędzi *raczej tylko 230V) 2.2-3 KVA (widełki 1500-2500PLN)

chciałbym żeby był niezawodny (dobrej marki) i maksymalnie funkcjonalny: praca w trudnnych warunkach pogodowych, błoto itd

zastanawiam się nad tymi:

do domu

Honda EG5500 CL
    Link

Makita EG5500A
    Link

(dziwne Honda i Makita mają podobne oznaczenia, przypadek?)

do elektronarzędzi

Fogo-Honda FH 3001
    http://pajm.pl/fh3001-agregat-pradotworczy-fo...8-kw-230v-silnikiem-honda-fh-3001-p-3432.html

MAKITA EG2850A
    Link

może jest coś lepszego/tańszego o podobnej specyfikacji?

0 4
  • #2 02 Gru 2014 08:05
    mawi2
    Poziom 25  

Witam, z agregatami jest trochę inaczej niż z gniazdkiem w ścianie. Najważniejsza sprawa:
    - albo agregat jednofazowy (dla Ciebie bardziej praktyczny)
    - albo agregat 3 fazowy. Tutaj musisz obciążyć równomiernie wszystkie fazy, Jeśli podłączysz obciążenie na jedną, to pogorszy się jakość napięcia, dodatkowo trójfazówka w takim trybie więcej zużyje więcej paliwa.
    Kolejne pytanie:
    - jaki silnik benzyna / diesel.
    Jeśli sporadycznie to benzyna.
    Kolejne: musisz określić pobieraną moc. Nie warto zbytnio przewymiarowywać agregatu - koszty paliwa.
    Sposób uruchamiania, ręcznie - linka (nożnie, kopniak jak w motocyklu) czy rozrusznik.
    Sprawdź koszty serwisu, przegląd silnika.

Najlepiej zgłoś się do firmy, która prowadzi sprzedaż agregatów. Dobiorą Ci specyfikację.

Pozdrawiam. W tej cenie spokojnie Ci coś dobiorą.

1
  • #3 02 Gru 2014 12:56
    LostinTrain
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedź

Tak jak napisałem chciałem żeby to był agregat uniwersalny, można go było wykorzystywać w warsztacie samochodowym i sporadycznie w domu.

Zastanawiam się ewentualnie nad zakupem dwóch agregatów (taniego dwufazowego do domu) i 3fazowego do warsztatu.

Macie może jakieś sprawdzone modele?

0
  • #4 10 Gru 2014 00:28
    LostinTrain
    Poziom 6  

A co sądzicie o tych dwóch agregatach Makity:

Makita EG2850A
    Link

Makita EG5500A
    Link]

Firma ma bardzo dobrą renomę jeśli chodzi o narzędzia ale nie wiem jak jest z agregatami
    Cena jest korzystna (w porównaniu do Hondy która jest prawie dwa razy droższa)
    Agregaty są dobrze wyposażone (tak mi się wydaje) - AVR, zestaw transportowy i rozruch elektryczny (droższy model)

0
  • #5 09 Paź 2017 13:36
    zibisibi
    Poziom 2  

Czy ktoś używa ten model agregatu MAKITA EG5550A . Proszę o informacje jak się spisuje czy warto go kupić? w podobnej cenie mamy Hondę ale w Hondzie jest bardzo mały zbiornik paliwa.

4