Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool STEAM1400 - przy płukaniu wyskakuje błąd zaciągania wody

czarnyy83 02 Gru 2014 12:39 954 4
  • #1 02 Gru 2014 12:39
    czarnyy83
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Jak w tytule mam problem Pralka Whirlpool GP STEAM1400 6th Sense.
    Przez normalne pranie przechodzi normalnie, a gdy nadchodzi czas płukania wyskakuje czerwona kontrolka z narysowanym zaworem, tak jak by woda była zakręcona, a nie jest.
    Po przyciśnięciu startu zaczyna zaciągać wodę i przy ponownej próbie zaciągnięcia wody, po około 5 min ponownie kontrolka się zaświeca ponownie i zatrzymuję pracę, i tak w kółko trzeba ją manualnie puszczać aż do końca płukania.

Ciśnienie wody jest dobre, filtr ten na dole czysty,jaki może być problem ?

0 4
  • #2 02 Gru 2014 19:28
    Kubus1842
    Poziom 14  

do sprawdzenia elektrozawór- najlepiej podstawić inny

Dodano po 2 [sekundy]:

do sprawdzenia elektrozawór- najlepiej podstawić inny

0
  • #3 03 Gru 2014 16:10
    czarnyy83
    Poziom 2  

Wydaje mi się że jak by to był problem elektrozaworu to za którymś razem przyciśnięcia startu elektrozawór by nie zadziałał, a on działa zawsze po manualnym wciśnięciu startu.
    Co o tym myślicie ??
    a może to moduł który nie podaje odpowiedniego sygnału automatycznie do elektrozaworu ale jak to sprawdzić, bo przecież nikt mi nie pożyczy ani modułu ani elektrozaworu :(

0
  • #4 03 Gru 2014 23:23
    Kubus1842
    Poziom 14  

Spróbuj podłączyć go bezpośrednio i zobacz czy wtedy działa. bo napisałeś że "a gdy nadchodzi czas płukania wyskakuje czerwona kontrolka z narysowanym zaworem" jest tak że do prania jest uruchamiany jeden kanał elektrozaworu a do płukania inny

0
  • #5 04 Gru 2014 22:02
    mirofalcon
    Poziom 24  

Może któraś cewka w elektrozaworze ma przerwany obwód, poniżej masz foto elektrozaworu do twojej pralki.

0