Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka taśma dwustronna do klejenia digitizerów do wyświetlacza

02 Gru 2014 12:53 23367 10
  • Użytkownik obserwowany
    Która taśma dwustronna jest lepsza 3M Core series 4-1000 kolor biały czy 3M Core series 4-1000 kolor czarny.. Najlepiej ile mm szerokości sobie zakupić??
    Mam taką wadę iż kiedy wkleje digitizer do wyświetlacza na tą taśmę i złoże telefon w całość to powstaje taka czarna plamka miedzy wyświetlaczem a digitizerem tak jakby wyświetlacz się pocił gdy podważę lekko paznokciem plamka znika.. Wydaje mi się że jest to dlatego że powietrze dostaje się między wyświetlacz a digitizer.. Jak tego uniknąć??
  • Poziom 18  
    Jak unikać ? Między LCD a digitizerem musi być wolna przestrzeń ... Jak można skleić LCD z dotykiem taśmą dwustronną ? Pierwsze słyszę. OCA - to rozumiem, plastry, LOCA klej w płynie - rozumiem. Jeśli digitizer dotyka LCD to robi się taka plama i dotyk napewno nie będzie reagował.
  • Poziom 29  
    Taśm powinieneś mieć kilka, o różnych grubościach a najlepiej stosować po prostu oryginalne części, tam z reguły jest już to co potrzebne do montażu i nie robią się plamy po złym montażu.
  • Poziom 8  
    OxCOFFEE - to w takim razie jakie plastry podaj nazwy lub firmę by wiadomo było o co dokładnie chodzi.
    Pisząc OCA masz na myśli taśmy firmy Tesa? Jak tak to, które dokładnie się nadają?
  • Użytkownik obserwowany
    0xC0FFEE Żeby kleić metodą oca trzeba mieć już drogi sprzęt. Stosowana jest metodą taśmy dwustronnej marki 3m. Zbytnio nie potrafie kleić na klej loca z dwóch przyczyn. Nie wiem jak to może się stać ale robiąc metodą zaslonięcia taśmą boków wyświetlacza aby nie wlał się pod warstwe wyświetlacza klej gdy włoże wyświetlacz do formy naleje kleju przyłoże digitizer to powstają mi bomble i nie da się ich już usunąć. A nie raz mam problem że jakimś cudem wleje się tam wyświetlacz.. Jeśli możesz pochwal się troszke swoją metodą..:)Na razie zostaje przy taśmach dwustronnych marki 3m tylko że problem z tą plamą mam często..
  • Poziom 15  
    Ja sam osobiście zamawiam takie gotowe taśmy montażowe. Są dostępne do paru modeli telefonów jak Xperia J czy Lumia 625. Najczęściej mają wypełniony środek z którego potem docinam sobie je na inne modele. Jest trochę zabawy lecz taśmy te trzymają rewelacyjnie i są grubsze od tych 3m więc problem stykania się dotyku z LCD znika i nie powstaje plama o której piszesz.
  • Użytkownik obserwowany
    Michal_tel Dasz mi namiar na taśmy które zamawiasz?:)

Dodano po 17 [sekundy]:

Michal_tel dasz namiary jakie taśmy kupujesz??:)
  • Poziom 8  
    To ja też poproszę :) namiar na te taśmy i jakie najlepiej kupić.
    Dzięki
  • Użytkownik obserwowany
    Dzięki ziomeczku:) Tylko chciałbym kupić taśme z 50metrów są takie ale one chyba są cieńsze niż te co są już przygotowane pod digitizer.. Gdzie zakupie duży wybór tych taśm 3m?? Wie ktoś może??
  • Warunkowo odblokowany
    Czarna taśma 3m. Używam chyba 4 mm, zawsze możesz podocinać jak za szeroka.
    Jak unikać plam ? Podkleić 2 warstwy tasmy, przez co dotyk pójdzie delikatanie w górę i nie będzei się stykał z lcd.