Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwięk z telewizora w głośnikach z kina domowego

Jarosław Cichociemny 02 Gru 2014 13:01 1455 7
  • #1 02 Gru 2014 13:01
    Jarosław Cichociemny
    Poziom 6  

Ostatnio dostałem nowy dekoder na obraz cyfrowy, okazuje się że moje kino domowe LG LH-T760IA nie odbiera sygnału cyfrowego nie mogę już przez nie oglądać TV. Czy można w jakiś zrobić tak żeby dzwięk z Tv leciał przez głośniki od kina? Załączam zdjęcia wejść od kina domowego i dekodera. Mój telewizor to
    50 Samsung UE50HU6900 Ultra HD 4K a dekoder to technisat k1

Dekoder: http://scr.hu/2lch/ihtg5

Kino domowe: http://scr.hu/2lch/y5fxt

Głośniki są podłączone za pomocą tego wejśćia z podpisem system.

Proszę zamieścić zdjęcia według instrukcji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html /Olek II/

0 7
  • #2 02 Gru 2014 13:17
    sosarek

Poziom 43  

W kinie masz wejścia opisane jako AV IN do których podłączasz kabel podłączony pod AUDIO OUT w dekoderze i gotowe.

0
  • #3 02 Gru 2014 14:05
    Jarosław Cichociemny
    Poziom 6  

ten czerwony i biały chinch tak ?

Dodano po 1 [minuty]:

i z dekodera do tv przez hdmi

0
  • #4 02 Gru 2014 14:10
    sosarek

Poziom 43  

Tak, ten czerwony i biały chinch. Tak, obraz przez HDMI do telewizora - w tym momencie uzyskasz dźwięk poprzez kino domowe (z dekodera cyfrowego).

Dodano po 1 [minuty]:

Rzecz jasna nie zapomnij po podłączeniu i uruchomieniu wszystkiego w kinie domowym wybrać odpowiedniego źródła sygnału (AUX,AV itp.-nie wiem jak dokładnie będziesz miał je opisane).

0
  • #5 02 Gru 2014 14:12
    k4ktus
    Poziom 2  

Nie działa, kino domowe w żaden sposób nie jest podłączone do telewizora. Trzeba coś ustawić w telewizorze lub dekoderze?

0
  • #6 02 Gru 2014 14:21
    sosarek

Poziom 43  

Czy czytasz uważnie co napisałem? Masz podłączyć dekoder do kina domowego jeżeli chcesz uzyskać dźwięk, chyba że korzystasz także z VDB-T to sprawdź wtedy czy Twój tv posiada wyjście opisane jako OPTICAL OUT (identyczne tylko opisane jako OPTICAL IN masz w kinie) - wtedy łączysz oba urządzenia kablem optycznym.

0
  • #7 02 Gru 2014 14:23
    k4ktus
    Poziom 2  

Podłączyłem jeszcze kino domowe do telewizora za pomocą eurozłącza, w ustawieniach dzwięku mam tylko 2 warianty Dolby digital-PCM/Bitsstream i DRC- Wł/wył

Dodano po 1 [minuty]:

to jest wgl możliwe? jak się pytałem w multimedii to odpowiedzieli że teraz na tym kinie domowym mogę jedynie sobie muzyki słuchać.

0
  • #8 02 Gru 2014 14:41
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy kolega podał model tego kina poprawnie? Lub zamieścił nieprawidłowe zdjęcie?

Obraz gniazd wej/wyj w instrukcji tego kina nie odpowiada temu, co kolega zamieścił na zdjęciu.

Proszę zamieścić zdjęcie gniazd kina, na którym również będzie widoczny model tego kina.

0