Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 silników prądu stałego

kajmaneczek 02 Gru 2014 13:41 591 4
  • #1 02 Gru 2014 13:41
    kajmaneczek
    Poziom 10  

Cześć mam problem z podłączeniem 2 silniczków jeden od wentylacji a drugi od nawiewu powietrza przy piecu oba na prąd stały podłączone do transformatora. Teraz są podłączone w szereg, silniki zwolniły na obrotach na wskaźniku transformatora pokazuje praktycznie pobierane 0 amper no i dla mnie by to wszystko pięknie grało. Tu moje pytanie czy tak może być? silniki albo transformator jakoś nie będą za mocno obciążone??

0 4
  • #2 02 Gru 2014 13:55
    kokapetyl
    Poziom 42  

Brakuje informacji o parametrach silników jak i zasilacza do którego je podłączasz.

0
  • #3 02 Gru 2014 14:02
    kajmaneczek
    Poziom 10  

Transformator to jakiś radziecki zabytek Wentylator jest od chlodnicy z jakiegoś opla a silnik od nawiewu przy piecu to jakaś przeróbka silnika od syreny czy coś w deseń :D wszystko chodzi na 12v Jak jest podłączone to równolegle to pobiera coś koło 4 amper ale i obroty są większe :P

0
  • #4 02 Gru 2014 14:16
    kokapetyl
    Poziom 42  

Transformator daje napięcie zmienne, więc to chyba jest jakiś zasilacz.
    Zgadza się że przy połączeniu równoległym pobór prądu będzie większy, obroty tych wentylatorów większe.
    Połączenie szeregowe spowoduje mniejszy pobór prądu, obroty wentylatorów będą mniejsze,bo pracują na zmniejszonym napięciu. Napięcie na nich będzie zależne od mocy tych wentylatorów.
    Myślę, że przy takiej "mieszance" urządzeń, aktualne połączenie (jeśli takie obroty są odpowiadające) jest poprawne i nie spowoduje jakiejś usterki.

0
  • #5 02 Gru 2014 14:27
    kajmaneczek
    Poziom 10  

Tak w takim układzie obroty są idealne :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo