Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor włącza się 100 razy dziennie, może więcej

02 Gru 2014 15:23 12213 8
  • Poziom 8  
    Witam problem dotyczy hydroforu.
    Hydrofor włącza się i wyłącza po spuszczeniu z kranu pół szklanki wody a podczas kąpieli potrafi włączyć się nawet około 100 razy i tak jest już od kilku miesięcy a wcześniej włączał się rzadziej zbiornik ma 300 litrów i został wyprodukowany w 1979 roku dodam, tyle że wczoraj spuszczałem wodę z baniaka i kranem wyleciało może z 4 szklanki wody i więcej wody nie było myślałem, że wody będzie dużo więcej, a co mnie bardzo martwi to, że wskazówka na manometrze ciągle wskazuje 2,3 bar przed wypompowaniem i po wypompowaniu wody z baniaka i tak stoi na 2,3 bar nawet jak hydrofor pracuje to wskazówka na manometrze nie spada i nie podnosi się.
    Dodam jeszcze, że nie robiłem nigdy nic przy wyłączniku ciśnieniowym i nie pompowałem powietrza do zbiornika pompką samochodową, gdyż nie mam jak, bo nie mam nigdzie żadnego wentyla.

Hydrofor włącza się 100 razy dziennie, może więcej Hydrofor włącza się 100 razy dziennie, może więcej

Pompa pompuje wodę do baniaka tylko 1 sekundę i się wyłącza tak jak, by jedną szklankę wody zassała.Pukałem w zbiornik i wydaję się, jak, by był od góry do dołu pusty.

Przekopałem już całe google i wszystkie tematy na elektroda mieszkam na takim odludziu, że ciężko o hydraulika, więc będę musiał radzić sobie sam.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    Wyłącz hydrofor, a następnie spuść wodę i odczytaj ciśnienie w zbiorniku. powinno być w okolicach 1-1,5bara.

Powietrze pompujesz przez otwór pod manometrem, po otwarciu zaworka.
  • Poziom 8  
    Hydrofor wyłączałem i spuszczałem wodę przez kran do ostatniej kropli wody zegar pokazuje to samo co przed spuszczeniem czyli 2,3 bara
  • Poziom 22  
    Manometr sprawny? Jeśli tak, to masz za wysokie ciśnienie poduszki powietrznej.
  • Poziom 8  
    oj czy sprawny tego nie wiem nie znam się na hydraulice mieszkam od niedawna w tym domu a czy ten zabytkowy baniak ma poduszkę powietrzną tego niestety też nie wiem może, by spróbować spuścić powietrze, ale jak ? widzę, że pod manometrem na pierwszym zdjęciu jest ułamana rączka ta czarna może tędy się spuszcza powietrze ?
  • Admin DIY, Automatyka
    A moim zdaniem to w ogóle nie masz powietrza. Stare hydrofory nie miały przepony lub jeśli jest to jest uszkodzona. Wolne powietrze z czasem ucieka razem z wodą do kranów i hydrofor napełnia się do samej góry wodą.
    Co to znaczy, że spuszczasz wodę do końca ? Zapewne masz calusieńki hydrofor wody i nie ma się co sprężać i tak samo jak spuszczasz wodę to wodą się nie rozpręży i dlatego nic nie leci.

Moja rada: wyłącz pompę. Zewnętrzną pompkę (kompresor np, do kół samochodowych) podłącz do tego kranu przy manometrze i jednocześnie odkręć jakiś kran w domu, żeby woda mogła wylecieć. W ten sposób wylej całą wodę aż z kranu poleci powietrze. Może to tyć długi proces jeśli słaba pompka. Jak już opróżnisz hydrofor z wody i będzie pusty to pozakręcaj krany i włącz pompę. Na koniec wymień sobie manometr na nowy.
  • Moderator Samochody
    bestler napisał:
    A moim zdaniem to w ogóle nie masz powietrza. Stare hydrofory nie miały przepony lub jeśli jest to jest uszkodzona. Wolne powietrze z czasem ucieka razem z wodą do kranów i hydrofor napełnia się do samej góry wodą.
    Co to znaczy, że spuszczasz wodę do końca ? Zapewne masz calusieńki hydrofor wody i nie ma się co sprężać i tak samo jak spuszczasz wodę to wodą się nie rozpręży i dlatego nic nie leci.

Nie ma tam przepony, to staroć z poduszką powietrzną. Trudno tam na pałę dopompować powietrza, nigdy nie wiadomo ile jest wody, a ile właśnie poduszki - oryginalnie były przy nich szklane rurki, na których było widać aktualny poziom wody. Żeby to miało ręce i nogi, to należało by wylać całą wodę ze zbiornika, wpompować 1,5atm powietrza i dopiero załączyć pompę wody
  • Poziom 37  
    Witam !
    Ten zbiornik nie ma przepony ( miałem tego samego typu 500 litrowy ).
    Kranik przy manometrze może być w środku zabrudzony i manometr wskazuje ostatni odczyt.
    Aby przekręcić kranik trzeba poluzować nakrętkę, przez twardy kawałek drewna lub metalu kolorowego należy delikatnie wybić ( w prawą stronę na zdjęciu ) część ruchomą zaworu, następnie przekręcić pokrętło aby można było dopompować powietrze.
    Przed pompowaniem rozkręć zawór i przeczyść kanał który w nim jest.
  • Poziom 36  
    1) Jak widać na zdjęciu "kranik" ( to jest zawór kulowy ) jest w pozycji uniemożliwiającej pomiar ciśnienia tym manometrem zmian ciśnienia w zbiorniku;
    2) Instalacja pewnie jeszcze została wykonana przez prawdziwego hydraulika w zeszłym wieku co może oznaczać, że była dotychczas całkowicie bezobsługowa (nie trzeba było raz na jakiś czas dopompowywać powietrza gdyż się to robiło samo);
    3) Każdy chyba wie, że 1 kropla oleju jest w stanie skazić 1000 litrów wody. Dlatego też do ewentualnego uzupełniania powietrza w zbiorniku hydroforowym nie można używać kompresora;
    4) Do uzupełnienia prawidłowo powietrza w zbiorniku nie potrzeba wodowskazu;
    5) Zbiorniki ocynkowane nigdy nie miały przepony dlatego są (przy prawidłowej i instalacji całkowicie bezobsługowe przez ponad 25 lat czego nie można napisać nawet o nierdzewnych zbiornikach przeponowych. :D