Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buczenie w domu od kotła podczas jego pracy

adiAdrianadi 02 Dec 2014 17:16 5679 4
    adiAdrianadi
    Level 9  
    Witam mam problem z hałasem podczas pracy kotła.
    Mianowicie mieszkam w domu (stare budownictwo) w którym jest stara instalacja, grube rury i grzejniki żeliwne. Lecz podczas pracy podajnika słychać nawet na samej górze czyli na 2 piętrze buczenie podajnika. Domyślam się tylko że to silnik bo co innego może buczeć? Wentylator jest niesłyszalny już nawet piętro wyżej ale silnik podajnika to jakiś koszmar.

Czytałem na forach że sporo daje sznur z włókna szklanego lecz taki jest już w kotle przy podajniku. Już kompletnie nie wiem co robić może jakiś wyciszasz drgań przy rurach w instalacji? Ale na internecie nic kompletnie nie znalazłem....
    Tyle pieniędzy a kocioł hałasuj.......... Proszę o pomoc.

Kocioł KWMP2 firmy Kotrem Kłobuck model 26
    http://www.kotrem.pl/?adres=kwmp2

Komin starego typu.
    Podaję filmik jak to wygląda z bliska.

bearq
    Level 38  
    Hałasuje Ci podajnik, nie silnik. Mam to samo u siebie i słychać również nawet na 3 piętrze jak podajnik podaje miał do pieca. Nie wiem jak jest Ciebie ale u mnie podaje go dość szybko więc całą akcija nie trwa dłużej jak 15 sekund stąd mi to nie przeszkadza
    adiAdrianadi
    Level 9  
    O ile podaje dosyć krótko to za to bardzo często podaje przez parę minut parę razy a potem tak średnie do 30-45 min znowu. Mnie to bardzo drażni bo masakra żeby było to słychać tak wysoko. Może jest jakiś sposób na wyciszenie ?
    adiAdrianadi
    Level 9  
    Buczenie jest słyszalne tylko z grzejników jak by fala akustyczna przenosiła się właśnie z nich.

Zastanawiam się czy taki tłumik który stosuje się w samochodach nie zdał by egzaminu
    temperatury na pewno wytrzyma ale czy jest to szczelna konstrukcja ?

Buczenie w domu od kotła podczas jego pracy
    paluchradek28
    Level 1  
    Witam. Mi też buczało, okazało się że Ślimak nad paleniskiem został wypalony i pewnie ciężej się podawało opał, zaczęło zrywać śrubę. W końcu wymieniłem Ślimak i jest ok. Buczenie w domu od kotła podczas jego pracy