Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens extraklasse xls 120a rdzawy wyciek z bębna / spada pasek klinowy

02 Gru 2014 19:02 1689 3
 • Poziom 9  
  Dobry wieczór!

  Mam pewien problem, zastanawiam się czy można go rozwiązać samemu, czy trzeba wzywać kogoś do pomocy.

  Chodzi o pralkę siemens extraklasse xls 120a od jakiegoś czasu przy wirowaniu bardzo głośno chodziła, potem przestała, odkręciłem tył i zauważyłem że spadł pasek klinowy, założyłem go , naciągnąłem ale teraz spada cały czas przy dużych obrotach. Czy jest jakiś prawidłowy/inny sposób jego mocowania? ja zakładałem najpierw na dół na ten mniejszy obrotowy element taki z gwintem - potem na górne koło, naciągając tak żeby był na środku.

  Inna sprawa to wyciek ze środka tego bębna, załączam zdjęcia dla lepszego opisania sprawy.

  Pozdrawiam i proszę o poradę.
 • Poziom 14  
  To bardzo poważny problem, tkwi on w zużytych łożyskach, dlatego też pralka zaczęła huczeć podczas wirowania. Na skutek uszkodzenia smieringu (uszczelki) woda się dostała się do łożysk i stąd rdzawy wyciek przy kole. Prawdopodobnie przez uszkodzone łożyska skrzywiło się koło i efektem tego jest spadający pasek. Wymiana samego koła nic nie pomoże, ponieważ taki sam wyciek może nastąpić w środku zbiornika co będzie skutkować poplamioną odzieżą i po pewnym czasie efekt będzie ten sam. (spadający pasek) Warto w porę zabrać się za wymianę łożysk dopóki nie jest zjechana oś bębna(o ile już to nie nastapiło)
 • Poziom 9  
  czy wymiana łożysk to skomplikowany zabieg? skąd mam wiedzieć jakie łożyska kupić? próbowałem odkręcić tą śrubę na środku koło ale nie chce puścić.
 • Poziom 11  
  Na podstawie zdjęć widać uszkodzone łożyska. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy zbiornik jest rozkręcany ,czy klejony.W przypadku pierwszej opcji.należy rozkręcić zbiornik zdemontować bęben i rozpoznać jakie łożyska i jaki simering.W drugim przypadku należy zastanowić się nad opłacalnością naprawy.