Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć LED PAR64 z DMX512

sokilek92 02 Gru 2014 20:46 1044 3
  • #1 02 Gru 2014 20:46
    sokilek92
    Poziom 2  

Witam, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Posiadam sterownik DMX oraz 4 Pary LED 64 firmy Lightmaxx. Interesuje mnie podłączenie wszystkich lamp ze sterownikiem, tak aby były sterowane przez dźwięk. Nie wiem które DIP-y mają być włączone na parach i jakie funkcje mają być włączone na sterowniku. Dodam że nie mam instrukcji, żadnych parametrów ani adresów. jak podłączyć LED PAR64 z DMX512 jak podłączyć LED PAR64 z DMX512

0 3
  • #2 04 Sty 2015 22:37
    karol-jaskulski
    Poziom 14  

Witam

Z tego, co pamiętam to każdy par wykożystuje 4 kanały DMX tak więc mając 4 pary musisz je ustawić tak:
    PAR 1 adres 1 (załączony DIP 1 i 10)
    PAR 2 adres 5 (załączony DIP 1 , 3 , 10)
    PAR 3 adres 9 (załączony DIP 1 , 4 , 10)
    PAR 4 adres 13 (załączony DIP 1 , 3 , 4 , 10)

Nie zapomnij załączyć DIP switcha nr 10 - włączasz w ten sposób funkcję DMX w PARach.
    Temat adresowania DMX był wielokrotnie poruszany na forum.

Jak wysterować 4 pary przy pomocy DMX 512 pokazuje ten film Link

Oczywiście wszystkie pary muszą być połączone równolegle do sterownika DMX.

Funkcję sterowania dźwiękem musisz ustawić w swoim sterowniku DMX (zapoznaj się z jego instrukcją). Ja podałem Ci przepis jak to podłączyć, aby każdy PAR działał niezależnie.

0
  • #3 05 Sty 2015 18:20
    sokilek92
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za poświęcony czas ale nie wiem czemu po włączeniu sterownika mruga na niebiesko tylko pierwsza lampa i to bardzo słabo... dodam jeszcze ze nie mam nic podłączonego za ostatnią lampa(żadnego terminatora) a wyczytałem że coś powinno być , nie mam instrukcji od sterownika i w sieci też nie mogę nigdzie znaleźć...

0
  • #4 05 Sty 2015 18:54
    karol-jaskulski
    Poziom 14  

Terminator jest dobrą praktyką w systemach scenicznych, gdzie jest więcej niż 4 zwykłe PAR-y i do tego trochę więcej kabli. Podejrzewam, że coś w sterowniku trzeba znaleźć, co coś się "naklikało". Jeśli chodzi o sterownik, który masz na zdjęciu to jest to dosyć prosty sterownik, podejrzewam, że instrukcja od innego i podobnego też będzie prawidłowa. Ewentualnie sprawdź kable DMX często wystarczy, że coś jest za krosowane lub nie ma masy. Pamiętam jak mi się raz na koncercie cała scena rozwaliła bo nie było masy między DMX a pierwszym efektem ...

0