Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirpool AWO/D4513/p źle wiruje

draszyr99 02 Dec 2014 22:39 1449 6
    draszyr99
    Level 8  
    Pralka Whirpool AWO/D4513/p źle wiruje. Pralka ma 7 lat i nigdy nic się nie psuło i nie było wymieniane, w zeszłym tygodniu spalił się silnik. Dałem silnik do przezwojenia i po odebraniu zamontowałem go do pralki. Wszystko niby było dobrze do momentu wirowania. Gdy pralka zaczyna wirować to po ok. 1 minucie wirowania i przekroczeniu ok. 400-500 obrotów wyświetlacz mrugnie i cofa czas wirowania na początek wirowania i tak na okrągło. Nie dzieje się tak przy ręcznym ustawieniu obrotów wirowania na 400 obrotów na minutę, w tym przypadku wirowanie dojdzie do końca i cały program się zakończy. Pozostałe szybkości wirowania, aż do 1200 powodują po 1 minucie wirowania cofanie zegara do początku wirowania i wirowanie zaczyna się na nowo. Podczas rozpędzania się silnika na wirowaniu można usłyszeć takie stopniowe przyspieszanie silnika i na takim 3 przyspieszeniu dzieje się to cofnięcie zegara i wirowania. Proszę o pomoc co może być tego przyczyną. Do autoryzowanego serwisu Whirpool nie pójdę bo za koszt naprawy kupię najtańszą pralkę z promocji. Jeszcze raz proszę o pomoc i POZDRAWIAM.
    Kubus1842
    Level 14  
    Proszę wyczyścić układ hydrostatu, oraz wąż łączący zbiornik z pompą i sprawdzić przepustowość węża spustowego.
    wojciech zegarowski
    Level 13  
    Silnik prawdopodobnie źle przewinięty .
    falo22
    Level 25  
    Sprawdź jakie iskrzenie występuje na komutatorze wirnika, ma być bardzo małe, wręcz minimalne, jeżeli tak jest to osobiscie kupiłbym zestaw naprawczy do programatora i wymieniłbym za 30 dyszki
    boguś 20000
    Conditionally unlocked
    też mi się tak wydaje, że to wina silnika skoro na wyższych obrotach nie wiruje. Najlepiej by było podmienić na dobry i sprawdzić czy to jest na pewno wina silnika.
    mirofalcon
    Level 24  
    Silnik do wymiany, żadnego zestawu naprawczego nie wymieniaj.
    draszyr99
    Level 8  
    Witam. Temat zamykam. Problem został rozwiązany, przyczyna to zbyt stary pasek napędowy. Zrobił się twardy i może trochę luźny, przez co był poślizg i elektronika wariowała. Informację o pasku znalazłem na elektrodzie. Po wymianie paska wszystko działa super. Wszystkim dziękuję za pomoc.