Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pompę do co zakupić ?

03 Gru 2014 00:19 1869 7
  • Poziom 10  
    Jaka pompę dobrać do co do mojej domowej instalacji by służyła na lata ?
    Posiadam mały domek około 140 m .Kotłownie na parterze i potem poddasze .
    Miedzy piecem a pierwszym grzejnikiem w pionie będzie około 4 m może 5 m.
    Układ otwarta na poddaszu działają grzejniki grawitacyjnie .Obecnie posiadam jakas pompkę Wilno lecz chyba ona jest za mocna ponieważ słychać bardzo szum wody ,
    I nawet kryzowanie grzejników nie pomogło .
    I korzystając z okazji chciałem sie zapytać czy jest to prawda ze za duza pompka może wypłukać miedz w kolankach i jak długo trzeba czekać na ten efekt?

Uprzejmie proszę o pomoc .
  • Poziom 39  
    Im bardziej kryzujesz, tym bardziej słychać odgłosy przepływu wody.
    Pompa wilo, nie wlino... Ma przełącznik biegów? Jeśłi za mocno pompuje zastosuj zawór nadmiarowo-upustowy za pompa do powrotu.
    Nowoczesna pompa autoadapcyjna kosztuje 380- 430 zł (wilo yonos), niefirmowe taniej, ale czy warto?
  • Poziom 10  
    Ma przełącznik jest na pierwszym biegu .Mógłbyś mi podać jakiś konkretny model ?za silna
    I czy zbyt mocna pompka może być przyczyną wypłukiwania kolanek w rurkach miedzianych ?
    Myślałem nad firmą grunfos tylko nie wiem czy oni maja do obiegówki pomki?

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Super propozycja z tą pompka tylko powiedz mi jak bede chciał zakupic ja to mpoleco oznaczaja te symbole np 25 40 1-6 ?Nie chciał bym efektu takiego że zakupie tą pomke i okaze sie ze była inna wersja i kupiłem nie własciwa .

Dodano po 1 [sekundy]:

Super propozycja z tą pompka tylko powiedz mi jak bede chciał zakupic ja to mpoleco oznaczaja te symbole np 25 40 1-6 ?Nie chciał bym efektu takiego że zakupie tą pomke i okaze sie ze była inna wersja i kupiłem nie własciwa .
  • Poziom 39  
    Zwykła pompa wilo 25/6 na pierwszym biegu nie zniszczy ci instalacji.To, że szumi to normalne, zwłaszcza, gdy masz głowice termostatyczne przy grzejnikach. Wymiana pompy na auto adapt 25/1-6 może wcale nie zmiejszyć szumów.
    Kup najpierw zawór róznicowo-upustowy ( kosztuje 75 -90zł) i powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Ja posiadam pompkę rs 25/4
  • Poziom 10  
    Pompka super się sprawdza działa już kilka lat.
    Zalety
    Cicha ,bardzo mało prądu pobiera około 8watt.
    Wady
    Cena