Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator temperatury Open-Therm Cr11011

antjuan 03 Dec 2014 15:17 8955 14
 • #1
  antjuan
  Level 9  
  Witam!
  Próbowałem podłączyć regulator Open-Therm do pieca Ecocondens Crystal Termetu, sprawa z pozoru prosta chyba mnie przerosła, bo mimo trzymania się instrukcji
  nic się nie dzieje, tzn ani ja ani wcześniejszych 2 instalatorów, w tym jeden z autoryzowany z termetu nie podołali próbie. Ostatni mówił że musi się dowiedzieć, ale jakoś chyba o mnie zapomniał. Zastanawiam się skąd ma zasilanie Opentherm, lub może jak go włączyć, czy ktoś w tej banalnej sprawie może mi pomóc??
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
 • #3
  antjuan
  Level 9  
  W instrukcji nic nie ma, tzn. takiej dołączonej w pudełku, mogę skany przesłać na priv, poza tym jest dostępna na stronie Termetu, ale trzeba być tam zalogowanym
 • #4
  Pawlo-3102
  Level 17  
  Z tego co mi wiadomo Opentherm przesyła napięcie dwoma przewodami idącymi z kotła do regulatora.Na pewno przewody są w porządku?
 • #5
  antjuan
  Level 9  
  Przewody chyba są ok, bo próbowałem podłączyć go 2 różnymi, w jednej instrukcji znalazłem notkę że średnica nie powinna być większą niż 1, przewód powinien być niespolaryzowany (jakieś szczególne wymagania???) i nic. Podłączyłem i nawet zostawiłem go na parę godzin aby może się podładował, wg. instrukcji w razie braku prądu, zapamiętuje ustawienia przez 5 godzin. Z kolei w instrukcji kotła jest napisane że współpracuje z regulatorami posiadającymi własne zasilanie, ale również z OpenTherm, w instrukcji nie ma nic o zasilaniu regulatora, gdzieś tkwi błąd tylko gdzie ?? W instrukcji regulatora jest napisane że podłącza się go do kotła za pomocą 2 żyłowego przewodu - kolejność żył nie gra roli, a dalej po włączeniu programatora .... ale czy on włącza się automatycznie czy któryś z guzików go uruchamia ??
 • #6
  Pawlo-3102
  Level 17  
  Średnica średnicą a tak naprawdę regulator powinien odpalić się nawet na przewodzie od prodiża więc nie w tym problem...Jeśli chodzi o regulatory OT miałem styczność z takowymi przy kotłach DeDietrich.Włączały się natychmiast po uruchomieniu kotła.Wiem że to oczywiste ale muszę zapytać-czy mostek na złączu OT jest na pewno usunięty? Możliwe też, choć mało prawdopodobne że kocioł może mieć uruchamianie OT poprzez zmianę jakiegoś parametru w menu serwisowym.

  Co jeszcze można zrobić? Sprawdzić przy pomocy miernika czy na złączu w kotle jest jakieś napięcie.Potem można sprawdzić czy te napięcie dochodzi do regulatora.Jeśli tak to prawdopodobnie wina leży po stronie regulatora (uszkodzony).
 • #7
  Jacek79
  Level 37  
  A może przewody magistrali pomylone?
 • #9
  Jacek79
  Level 37  
  Magistrala typu bus/opentherm z tego co wiem ma przewód HI i LO
  A może to zwykły sterownik on/off
 • #10
  antjuan
  Level 9  
  O mostku pamiętałem, ale nie było tam żadnego, musiał być zdjęty przy poprzednich próbach, a przez ciekawość jak on najczęściej wygląda, kawałek drutu czy jakoś bardziej profesjonalnie,
  spróbuję z tym miernikiem,
  pozdrawiam
 • #11
  Jacek79
  Level 37  
  A wiec znalazlem, regulator ten nie jest termera a honeywell
  Daj schemat podlaczenia elektrycznego pieca
 • #12
  antjuan
  Level 9  
  Myślę że to o to chodzi Regulator temperatury Open-Therm Cr11011 Regulator temperatury Open-Therm Cr11011
 • #13
  Jacek79
  Level 37  
  Na prawym zdjeciu sa 4 przełaczniki, daj ich powiekszenie
  Podlaczasz pod rt/ot?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tzn zworki konfiguracyjne
 • #14
  antjuan
  Level 9  
  tak podłączam pod rt/ot
  kolejność żył jest bez znaczenia Regulator temperatury Open-Therm Cr11011
 • #15
  McKwacz
  Level 16  
  Witam co prawda temat dawno poruszony ale dotyczy również mnie. Chciałem się podzielić informacjami na temat tego regulatora. Sterownik CR11011 podłącza się przewodem dwużyłowym o przekroju nie wiekszym niż 1mm2 a to dlatego bo grubszy nie da się podłączyć do małej kostki wewnątrz regulatora. Przewód ma być obojętnie jaki dwużyłowy. Niespolaryzowany oznacza to że nie ma znaczenia kolejność podłączenia żył. W piecu kabel podłącza się do zacisków RT/OT (kolejność nie gra roli). Fabrycznie jest tam założony mostek (kawałek drucika który zwiera zaciski RT/OT) należy go wymontować . A w miejsce mostka podłączyć należy dwużyłowy kabel który podłączony jest z drugiej strony do sterownika CR11011. Wszystkie podłączenia wykonujemy na wyłączonym z sieci 230V piecu. Po załączeniu zasilania pieca gazowego ecocondens crystal sterownik uruchamia się natychmiast i widać jest na nim treść.