Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra ZG-10-4 - jaki głośnik niskotonowy?

PawelMajda 03 Gru 2014 15:17 792 4
  • #1 03 Gru 2014 15:17
    PawelMajda
    Poziom 14  

Witam.

Zdobyłem kolumienki, a raczej same skrzynki od Unitr ZG-10-4.
    Zamontowane były tam jakieś badziewne chińskie tubowe, w dodatku popalone. Na dół ktoś wrzucił Pioneery bez podanego modelu. Można się domyślić jak to grało.

Tak więc mam skrzynki o wymiarach [25x20x45cm] z frezem (pod średnicę zewnętrzną rantu, wewnętrzna 17 cm) 20 cm i osobne GDWK 9/40. Zwrotnicy brak, na razie mogę tylko podłączyć kondensatorek na GDWK.

Jakie zatem powinienem tam wrzucić niskotonowce dla najlepszego efektu?
    Dodam, że nie muszą być oryginalne.
    Nasłuchałem się już, że nie dobiera się głośników pod skrzynie, ale zależy mi z pewnych powodów żeby użyć właśnie tych paczek.

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Gru 2014 16:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

PawelMajda napisał:
    Unitra ZG-10-4
    Pokaż zdjęcia. Taka naklejkę miało kilkanaście różnych modeli. Tonsil naklejał je na wszystko a właściwy model pisali na nich długopisem.
    PawelMajda napisał:
    Dodam, że nie muszą być oryginalne.
    Muszą bo dla nich jest policzona obudowa.
    Domyślam się że to coś a'la Zg30C. Zatem w środku siedzieć powinien GDN 20/30. W ostateczności można tam włożyć GDN 20/40.

0
  • #3 04 Gru 2014 21:33
    PawelMajda
    Poziom 14  

Naklejki niezdatne do odczytu, ale tak się składa, że mam jeszcze dwa kosze do GDN 20/40, także chyba pójdę tym tropem i zamówię zestawy naprawcze - w połączeniu z GDWK powinien brzmieć znośnie, a w przyszłości mógłbym pobawić się w eksperymentatora i zbudować zwrotnicę.

0
  • #4 04 Gru 2014 21:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

PawelMajda napisał:
    mógłbym pobawić się w eksperymentatora i zbudować zwrotnicę.
    Nie ma co się bawić w eksperymenty. Można skopiować zwrotnicę z Zg30C.

0
  • #5 04 Gru 2014 21:49
    PawelMajda
    Poziom 14  

Wygląda na to, że znalazłem ten model kolumn - to ZgC-40-8-581. Pomyliłem się co do posiadanego przeze mnie GDWK - to jest 9/80 a nie 9/40. Mam zatem praktycznie wszystkie elementy do naprawy kolumn, a nawet dodatkowo pierścienie od ZgC-40-8-580.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo