Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy dexxo pro 800 rts - jak podpiąć silnik dexxo pro z oświetleniem w garażu

03 Gru 2014 15:38 1320 1
 • Poziom 1  
  Witam
  mam taki problem / sprzedawca silnika mnie naciągnął i chcę z tego jakoś wybrnąć z tematu ponieważ Klient się nastawił/ wiec od początku
  zamontowałem bramę z silnikiem dexxo pro 800 i chcę ten silnik podpiąć do zewnętrznego ledowego oświetlenia które jest w garażu.
  Zaznaczam że oświetlenie jest na 240 volt i jest sterowane przez sterownik czasowy,
  I teraz chodzi o to żeby przy otwieraniu bramy silnik dawał jedynie impuls na ten sterownik świateł który by je uruchamiał
  Zastanawialem sie nad dokupieniem Odbiornik Uniwersalny RTS SOMFY Do napędów bram , ale nie mam pomysłu jak ten impuls przerobić na 240 volt i żeby był w zakresie od 1 sekundy do 10 sekund max.
  Sterownik Swiateł jeżeli bedzie miał dłuższy to sie spali
  BARDO PROSZĘ O POMOC
  z góry dziekuję
  ms
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  Witam,
  prościej i chyba taniej jest zakupić przekaźnik czasowy np. F&F typ PCA-512 230V o działaniu: "Do czasu załączenia przekaźnika styk pozostaje w pozycji 11-10. Po podaniu napięcia zasilającego styk zostaje przełączony w pozycję 11-12 i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy. Po odmierzeniu czasu styk powraca do pozycji 11-10. Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu." Przekaźnik podłączamy do wyjścia "LAMP", programujemy jeden z kanałów pilota do obsługi oświetlenia zewnętrznego podłączonego do Dexxo Pro. Jedyna niedogodność to, że po pierwszym załączeniu kolejny impuls z przekaźnika będzie następował po drugim naciśnięciu przycisku z pilota. Przekaźnik ma ustawiany czas od 0,1 sek do 576 godz.