Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy dexxo pro 800 rts - jak podpiąć silnik dexxo pro z oświetleniem w garażu

dm_ms 03 Dec 2014 15:38 1788 1
    dm_ms
    Level 1  
    Witam
    mam taki problem / sprzedawca silnika mnie naciągnął i chcę z tego jakoś wybrnąć z tematu ponieważ Klient się nastawił/ wiec od początku
    zamontowałem bramę z silnikiem dexxo pro 800 i chcę ten silnik podpiąć do zewnętrznego ledowego oświetlenia które jest w garażu.
    Zaznaczam że oświetlenie jest na 240 volt i jest sterowane przez sterownik czasowy,
    I teraz chodzi o to żeby przy otwieraniu bramy silnik dawał jedynie impuls na ten sterownik świateł który by je uruchamiał
    Zastanawialem sie nad dokupieniem Odbiornik Uniwersalny RTS SOMFY Do napędów bram , ale nie mam pomysłu jak ten impuls przerobić na 240 volt i żeby był w zakresie od 1 sekundy do 10 sekund max.
    Sterownik Swiateł jeżeli bedzie miał dłuższy to sie spali
    BARDO PROSZĘ O POMOC
    z góry dziekuję
    ms
    Adamo.G
    Level 13  
    Witam,
    prościej i chyba taniej jest zakupić przekaźnik czasowy np. F&F typ PCA-512 230V o działaniu: "Do czasu załączenia przekaźnika styk pozostaje w pozycji 11-10. Po podaniu napięcia zasilającego styk zostaje przełączony w pozycję 11-12 i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy. Po odmierzeniu czasu styk powraca do pozycji 11-10. Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu." Przekaźnik podłączamy do wyjścia "LAMP", programujemy jeden z kanałów pilota do obsługi oświetlenia zewnętrznego podłączonego do Dexxo Pro. Jedyna niedogodność to, że po pierwszym załączeniu kolejny impuls z przekaźnika będzie następował po drugim naciśnięciu przycisku z pilota. Przekaźnik ma ustawiany czas od 0,1 sek do 576 godz.