Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HT-C350 - Podłaczenie kina domowego pod PC

rhinbac 03 Gru 2014 16:02 675 5
  • #1 03 Gru 2014 16:02
    rhinbac
    Poziom 10  

Witam posiadam kino domowe HT-C350 i zastanawiam sie czy jest możliwość podłączenie DVD od kina do karty dzwiekowej w PC zeby był dzwiek 5.1 a nie tylko stereo lub poprzez jakis wzmacniacz? Naprzykład poprzez kabel AUX jest to możliwe ? Chciałbym zeby mi wszystkie głośniki grały.

0 5
  • #2 03 Gru 2014 16:11
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę podać dane komputera - w szczególności model płyty głównej.

Również pomocne może być zdjęcie tylnich gniazd komputera.

0
  • #3 03 Gru 2014 16:24
    rhinbac
    Poziom 10  

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X-X ta płyta ma x lat sa na niej 3 wejscia audi na karcie dzwiekowej nie wiem czy da rade takie coś obsłuzyc ale zawsze mozna dołozyc karte dzwiekowa, tak mi sie wydaje

0
  • #4 03 Gru 2014 16:42
    Polon_us
    Poziom 41  

rhinbac napisał:
    Na przykład poprzez kabel AUX jest to możliwe ?

Przez kabel AUX jest możliwe połączenie. Oczywiście to będzie tylko sygnał stereo. Kino ma wbudowaną funkcję Dolby Pro Logic II .
    Przy użyciu tej funkcji można uzyskać pseudo-przestrzenny dźwięk. Nie jest to dźwięk, który można utożsamiać z klasycznym 5.1
    rhinbac napisał:
    Nazwa płyty głównej Asus A7N8X-X

Płyta jest uboga, jeśli mówimy o sygnałach audio. Także bez dodatkowej karty nie obejdzie się, jeśli kolega chce uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1. Płyta ma 4 gniazda PCI 2.2 także pod takie złącze kolega musi kupić kartę. Sugerowałbym bez szaleństw - istotne jest, aby karta miała wyjście optyczne TosLink. Kino ma wejście optyczne audio i takie połączenie byłoby najbardziej optymalne.

0
  • #5 04 Gru 2014 09:22
    grubs
    Poziom 32  

Można również dokupić śledzia spdif ponieważ płyta ma odpowiednie wyjścia.
    Ciężko go dostać ale czasami ktoś wystawia na aukcji. Można też poszukać na złomie lub podpytać znajomych ze starszymi komputerami lub na forach komputerowych czy na elektrodzie.

Taki mniej więcej

Tu wycinek z instrukcji płyty głównej.

0
  • #6 04 Gru 2014 17:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

rhinbac napisał:
    Chciałbym zeby mi wszystkie głośniki grały.

Nie trzeba przypominać, by to miało miejsce, to plik na komputerze musi być zakodowany w tym systemie, odpowiedni odtwarzacz programowy do tego, kodeki itd.

0