Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm silicon, problem z pilotem

07 Maj 2005 23:24 1484 7
  • Poziom 10  
    Mam problem z alarmem silcon bas. A raczej z pilotem. Nie da się zamknąć zamka z pilota. Po wciśnięciu przycisku dioda się zapala. Po zamknięciu kluczykiem można natomiast otworzyć pilotem . Jaka jest przyczyna? Czy pilot wyleciał z pamięci centralki czy jest to raczej uszkodzenie pilota?
  • Poziom 13  
    na dziendobry to bym poprawil wszystkie luty na plytce

pozdrawiam nabuhomodozo
  • Poziom 10  
    To już sprawdziłem, bateria też już jest wymieniona.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    przykro mi ale jezeli jest to pilot stałokodowy na układzie SLC-01lub02lub 03 jest walnięty układ i jest do wymiany! działa wtedy tylko otwieranie lub tylko zamykanie!!! znak szczególny to na klawiszu pilota który działa dioda swiecaca bedzie szybko pulsowac a na klawiszu który nie działa dioda bedzie swiecic ciągłym swiatłem i słabiej! Czasami pomaga wymiana baterii na alkaiczną-mocną-jak układzik dostanie udaru to jeszcze moze zadziałac -ale przewaznie jest do wymiany...Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Z tego co wyczytałem na forum jest to pilot ze zmiennym kodem bo ma zieloną diodę. Chyba że nie jest to prawda.
  • Poziom 15  
    Kolor diody nie ma tu zadnego znaczenia. ja mam pilota ze zmiennym kodem a mam czerwona diode. Mozliwe ze jest uszkodzony uklad scalony ale najpierw zobacz czy cos od przycisku (rezystory diody) do nozki ukladu nie jest uszkodzone albo zimny lut.
  • Poziom 15  
    SILICONY tak juz mają że koderki im padają-wymiana możliwa tylko w ELCO-EXIM W-WA koszty niewielkie a radość ogromna.
  • Poziom 10  
    A macie jakiś namiar na tą firmę telefon, adres?
    Z góry dzieki i pozdrawiam.