Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA HTR-2067 - Chłodzenie amplitunera

Tadies 03 Gru 2014 18:37 2535 7
  • #1 03 Gru 2014 18:37
    Tadies
    Poziom 2  

Witam,
    Mam zamiar kupi amplituner YAMAHA HTR-2067. Jego wysokośc to 151mm, a moja szafka pod telewizor (na sprzęt) ma 155mm. Jak myślicie, czy 4 mm przerwy pomiędzy góra ampli a krawędzią szafki wystarczy żeby ciepłe powietrze prawidłowo było odprowadzane ??

0 7
  • #3 03 Gru 2014 20:46
    fhuzbych
    Poziom 11  

Niestety wzmacniacze się grzeją podczas pracy, mam podobny problem gdyż na moim ampli stoi dvd i się grzeje, pozbyłem się "pleców" w szafce trochę pomogło.

0
  • #4 03 Gru 2014 21:18
    Tadies
    Poziom 2  

Szawka jest z przodu otwarta, z tyłu moge wycią w płycie otwór i spróbowa odkręcic nózki od ampli........bedzie wtedy 2 cm odstepu - da rade czy ciągle za mało ??

0
  • #5 03 Gru 2014 21:26
    phoe
    Poziom 29  

To ciężko powiedzieć jaką wysokość będzie on potrzebował, musi to być kilka CM żeby powietrze cieple miały swobodny wylot.
    Im głośniej słuchasz, tym więcej amplituner pobiera prądu = tym więcej ciepła wydziela.

Kolejna sprawa, jak szafka ma z przodu szklane drzwiczki, to musisz ten tył wybić obowiązkowo, żeby cieple powietrze się mogło z szafki gdzieś na zewnątrz wydostać, bo inaczej będzie ci się on gotował.

0
  • #6 03 Gru 2014 21:28
    fhuzbych
    Poziom 11  

Jak od spodu ma otwory to likwidacja nóżek go "udusi" musi być cyrkulacja powietrza. Jeżeli od spodu otworów brak można wykręcić nóżki.
    Ja osobiście bym odbił plecy (tak aby ich nie niszczyć)i obserwował bym jego temperaturę, jeśli się będzie bardzo grzał to trzeba coś pokombinować z szafką.

Zależy też jak mocno grasz.

0
  • #7 03 Gru 2014 21:32
    phoe
    Poziom 29  

Każdy ma otwory od spodu i od góry musi być z 2 cm luzu, no bez przesady... jeszcze szafka po bokach też ma deski i ogranicza to wymianę powietrza nad amplitunerem...

Stare Technics'y czy Panasonic'e miały wiatraczki z tyłu, ale nawet to nie pomagało w zamkniętych prawie że kompletnie szafkach pod TV, gdzie ten otwór o którym mówimy jest bardziej pod magnetowid/DVD, niż amplituner. Wyskakiwał napis overheat na wyświetlaczu i się wyłączał po chwili amplituner... do czasu aż zabezpieczenie nie zadziała i się spali któraś z końcówek mocy.

0
  • #8 03 Gru 2014 21:48
    Tadies
    Poziom 2  

Co do szafki to z przodu nie ma żadnych drzwiczek, z tyłu bez problemu mogę wycią dziure. Jest ona szeroka, wiec po bokach też bedzie sporo miejsca. Problem jest jedynie z to przestrzenią pomiędzy ampli a krawędzią szafki......i nie wiem co z tym zrobic.

0