Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man le skrzynia biegów 3 bieg

03 Gru 2014 18:41 1074 10
  • Poziom 6  
    Man le2000 2004 rok
    Mam problem ze skrzynią biegów ,a dokładnie mówiąc od kąd kupiłem auto 3 bieg wchodzi ze zgrzytem i nie da się zredukować z 4 na 3 bieg. Od tygodnia zaczeło wybijać 3 bieg.
    Wyciągłem skrzynie zawiozłem do mechanika okazało się że było pęknięte łozysko, które rzekomo powodowało luz na wałku.
    Wymienił łożysko dolał oleju i stwierdził ,ze według niego synchronizator działa prawidłowo. Wymieniłem wysprzęglig , sprzęgło na orginalnych częściach a 3 bieg nadal nie wchodzi i nadal nie idzie zrobic redukcji z 4 na 3.

Co może powodować problem ?
  • Poziom 39  
    A z podwójnym wysprzęgleniem wchodzi ta trójka?
  • Poziom 6  
    Też nie,nawet lekko ją przytrzymując wybija.
  • Poziom 39  
    Jeśli wybija to niestety skrzynia znowu do rozbiórki bo wybija dlatego że albo nie wsadza koła przesuwnego do końca albo koło przesuwne i taka tarczka zębata z którą przesuwka się zazębia są zużyte. Mogą być też wytarte widełki przesuwające koło przesuwne. Z prostych przyczyn to może warto obejrzeć lewarek biegów czy może coś nie ogranicza jego ruchu.
    Po mojemu jeśli dawałeś skrzynię gdzieś do naprawy to reklamuj usługę. Synchronizator może być jak najbardziej dobry ale tylko synchronizator.
  • Poziom 6  
    Moze faktycznie trzeba wyregulować lewarek biegów , jak to sie robi ?
  • Poziom 39  
    A to już nie wiem jak w tym aucie ale jeśli byłby całkowicie źle to problem byłby również z 1 i 5 i wstecznym jeśli włączany do przodu.
  • Poziom 6  
    wszystkie inne biegi poza 3 wchodzą dobrze i można robic redukcje poza z 4 na 3 bieg
  • Poziom 39  
    To chyba skrzynia do poprawki.
  • Poziom 6  
    tyulko co to bedzie bo mechanik ma wielki dylemat
  • Poziom 39  
    Mechanik powinien wiedzieć, kowal może się domyślać a jeśli w tej skrzyni sam grzebiesz to po prostu się przyznaj, wstaw parę zdjęć części i może ktoś pomoże.
  • Poziom 1  
    Witam jak zgrzyta i ciężko wchodzi to pierścień hamujący synchronizatora do wymiany , sam pierścień to koszt około 600 pln