Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen zx 1.4 duże spalanie gazu po wymianie parownika lovato RGE 092

03 Gru 2014 20:04 1257 5
  • Poziom 15  
    Witam wczoraj wymieniałem parownik u gazowników,parownik lovato rge 092 nowy,poprzedni parownik to brc at90e ,stary parownik kończył się powoli auto szarpało miało muła itp, postanowiłem wymienić parownik na nowy.Stary parownik mimo że już prawie jeździć się nie dało auto spalało niecałe 9l gazu (tankując za 20 pln gaz po 2,47zł robiłem między 90-100km) Po wymianie parownika na lovato zalałem na pusty zbiornik gazu za 20 zł i niestety zrobiłem tylko na tym gazie 67 kilometrów (lane na tej samej stacji co na brc)Mam instalację chyba 2 gen. tzn, nie mam krokowca od gazu,tylko śróbę(register)tak jak w 1 gen. Lecz ja posiadam też sterownik gazu brc blitz,gazownik po wymianie kręcił tym registrem oraz plastikową śrubą na parowniku, po tym wszystkim auto znowu zaczeło normalnie jechać ,wróciła moc,przyśpieszenie itp.Lecz spalanie wzrosło dlaczego? z tego co policzyłem teraz spalanie wynosi około 12l/100km na starym parowniku gdy jeszcze był dobry spalanie nie przekraczało 9l/100km w cyklu mieszanym.Na załączonym foto zaznaczyłem cym kręcił gazownik.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wracaj do gazownika. Niech sprawdzi szczelność - jak będzie OK, to ponowna regulacja.
  • Poziom 15  
    Szczelność tzn. połączenia reduktora miedzianymi przewodami gazowymi oraz reduktor-mikser wąż?
  • Poziom 23  
    Tak kolego, a szczególnie połączenie miedzianego przewodu z parownikiem,zapewne gazownik nie wymienił miedzianego "pierścionka"który jest głównym uszczelnieniem w tym miejscu. Zresztą jedź do niego i przedstaw mu problem. Ale osobiście sądzę że ustawił za bogatą dawkę gazu,jak byłby jakiś przeciek gazu, to wyczuł byś to nosem;-).
  • Poziom 15  
    Witam byłem u gazola nie u tego co parownik zakładał, innego (polecanego) szczelność sprawdzona i jest szczelne wszystko,gazownik pokręcił ponownie registrem oraz plastikową śrubą na parowniku tak jak wyżej zaznaczyłem register trochę skręcił aż silnik zaczął się dławić ,następnie delikatnie odkręcił ,potem śrubą plastikową na parowniku lekko pokręcił aby auto miało równe obroty jałowe wykonałem jazdę próbną i wszystko jest ok,tylko czy przez te jego zabiegi spalanie zmaleję?.Mówił też że jak parownik nowy to musi się w nim wszystko ułożyć i trzeba z 1k km przejechać by to się stało co o tym sądzicie? :?: Dziś póki co przejechałem 47km i gaz jeszcze się nie skończył ale podejrzewam że chyba rewelacji nie będzie z tym przejechanym dystansem na te 20 zeta :D :|
  • Poziom 15  
    Witam spalanie gazu po regulacji powróciło do normy. zamykam