Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6125/P - zawias drzwi bębna konieczna wymiana?

03 Gru 2014 21:40 1284 5
  • Poziom 28  
    Witam szanownych fachowców. Mam mały problem z moją pralką, ma już parę lat ale wciąż pracuje więc szkoda wymianiać. Chodzi o to że dzwiczki bębna nie trafiają prawidłowo w zamek, sa ok 1 cm niżej.Powoduje to problem z uruchomieniem pralki, trzeba je lekko unieśc aby weszły i czasami miga kontrolka otwartych drzwi, trzeba je stuknąć i pralka rusza. Rozebrałem więc drzwiczki aby obejrzeć zawias i tu zdziwienie bo nie widzę aby był wypracowany lub odgięty nie ma również żadnego luzu na ośce.Nie ma również żadnej regulacji (przynajmniej ja nie widzę) I tu pytania do doświadczonych fachowców, dlaczego pomimo że zawias wygląda jak nowy dzwiczki opadły. Czy wymiana na nowy pomoże? a może jest jakiś patent na to? Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.
  • Poziom 24  
    Wpisz w GOOGLE ten kod części: 481241718787
  • Poziom 28  
    mirofalcon nie chodzi mi o nr części,
    niewolno 2 niestety nie mogę porównać zawiasu w sklepie bo jest on tylko na zamówienie i muszę go kupić a cena ok 100zł
    Chodziło mi o to czy doświadczeni serwisanci moga potwierdzić, że opszczone drzwi, pomimo że nie widać uszkodzen zawiasu po jedo wymianie będą pasować jak poprzednio bo już taki temat przerabiali.
    Niechciałbym wyrzucić stuwy bez potrzeby. Swoją drogą cena trochę przesadzona jak za kawałek blachy.
  • Specjalista AGD
    servicemen napisał:
    dzwiczki bębna nie trafiają prawidłowo w zamek, sa ok 1 cm niżej
    A więc na zawiasie jest luz ok. 1mm.
    servicemen napisał:
    opszczone drzwi, pomimo że nie widać uszkodzen zawiasu po jedo wymianie będą pasować jak poprzednio
    Raczej nie. Wyrobione/wytarte będą elementy z tworzywa.
    servicemen napisał:
    trzeba je lekko unieśc aby weszły
    Jeżeli uważasz to za problem, to minimalnie przesuń górną śrubę mocującą zawias w lewo, a dolną w prawo.