Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja modelu piecyka - zna ktoś taki?

albertas123 03 Gru 2014 21:58 657 4
  • #1 03 Gru 2014 21:58
    albertas123
    Poziom 8  

Witam,
    Próbuję odnaleźć model i markę piecyka z fotografii... ktoś ma lub zna?

Identyfikacja modelu piecyka - zna ktoś taki?

0 4
  • #2 04 Gru 2014 00:24
    serwo66
    Poziom 25  

To czeska Karma ze świeczką.

0
  • #3 10 Gru 2014 17:08
    albertas123
    Poziom 8  

Piękne dzięki.

Czy ktoś wie może jak to dziadostwo odpalić? Próbowałem jechać z instrukcją czyli przekręcić zawór gazu, ustawić regulację na symbol iskry, wcisnąć regulator a następnie klikać piezo-guziczkiem. Klikałem i klikałem, za każdym razem słychać trzask, ale kompletnie nic się nie dzieje... piecyki są trzy i w każdym to samo więc na pewno coś robię nie tak, ale nie wiem co...

Nie widzę też w instrukcji w którym miejscu w tym piecyku należy wypatrywać płomienia.

0
  • #4 12 Gru 2014 01:15
    serwo66
    Poziom 25  

Pierwsze to trzeba dłłługo czekać nim pojawi się gaz na świeczce, zapaloną świeczkę widać ( odbicie na lusterku) w kratce pod zaworem gazowym. Jak masz z tym problem to zdejmij obudowę i wszystko widać.

0
  • #5 13 Gru 2014 11:18
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

By coś takiego odpalić rzeczywiście trzeba długo czekać by przepuścić najpierw powietrze a później gaz przez dyszę pilota. Potrzeba dużo cierpliwości i ostrożności zwłaszcza przy propanie (może nieźle buchnąć ). Odpalać przy zdjętej osłonie zapalniczką do kominków. Jeżeli to jest pierwsze odpalenie tego sprzętu na tym miejscu, dobrze by było wezwać serwisanta do przeglądu czy ten sprzęt może w ogóle używać (rodzaj gazu, zabezpieczenia, szczelność itd)...Na pocieszenie armatura gazowa jest typowa włoski SIT.

0