Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta LED 2401 padnięte wejście HDMI , a może to coś innego?

03 Gru 2014 22:45 1497 4
  • Poziom 7  
    Witam. Mam dość specyficzny problem, jakiś czas temu zakupiłem telewizor Manta LED2401. Przeznaczenie było do podłączenia go pod komputer. Moja karta graficzna to ATI Radeon 3800 Series, posiada ona wyjście DVI, przez które chciałem podłączyć ją do Manty za pomocą kabla HDMI (Manta ma takie wejście w liczbie 1). Wszystko było jak należy, dopóki nie przyszło mi sprawdzić mojego starego komputera. Sprawa była na pozór prosta, karta graficzna mojego starego komputera, też posiadała wyjście DVI więc, tylko przełożyłem kabel HDMI z jednego komputera do drugiego. Po sprawdzeniu komputera kabel wrócił na swoje pierwotne miejsce i tu zdziwienie, ponieważ telewizor zgubił sygnał z komputera. I teraz opis mojej batalii: Postanowiłem przełożyć kabel do starego komputer, brak sygnału. Podłączyłem dekoder Polsatu i tu pojawił się obraz, ale tylko informacje EPG, czyli godz. kanał i program aktualnie wyświetlany, no troszkę mnie to zdziwiło ale. Podłączyłem DVD i tu obraz pojawił się ale bez głosu. Żeby wyeliminować awarie karty graficznej, podłączyłem drugi telewizor Samsung też LED i wszystko było ok. Jedyne co mi przyszło do głowy to, że coś jest nie tak z Mantą zresetowałem ustawienia do fabrycznych nie pomogło, więc ponieważ od zakupu minęło dopiero 6 m-cy wszystko ładnie zapakowałem i udałem się z reklamacją. Pan ze sklepu postanowił sprawdzić, czy faktycznie jest problem i podłączył telewizor pod instalację sklepową, ku mojemu zdziwieniu telewizor zaczął odbierać. Na początku się zdenerwowałem, później pomyślałem problem rozwiązany, może postał trochę bez prądu i się zresetował, ale po powrocie do domu problem się powtórzył. Czy ktoś z zacnych forumowiczów ma choćby cień podejrzenia co jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy? Te próby robiłem na różnych kablach HDMI, przy kompie jest adapter DVI-HDMI, ale myślę że jest sprawny bo na Samsungu działało. Mam nadzieje że opis jest jasny i naprawdę nigdzie w necie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu . POMOCY!
  • Specjalista Sieci, Internet
    damsie5 napisał:
    Czy ktoś z zacnych forumowiczów ma choćby cień podejrzenia co jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy?

A kable przekładałeś na wyłączonym sprzęcie, czy włączonym?.
    damsie5 napisał:
    przy kompie jest adapter DVI-HDMI

To zamień to na kabel w całości, z oryginalnymi wtyczkami - nie wiadomo, czy to nie wina tej przejściówki.
  • Poziom 7  
    Witam. Dzięki, że ktoś się zainteresował. Próby te robiłem na włączonym sprzęcie ewentualnie resetowałem komputer. Jeśli chodzi o przejściówkę hmm, może to być słaby punkt, ale podłączając drugi telewizor wszystko grało. To fakt najlepszy byłby oryginalny kabel, tylko teraz to już nie wiem czy kupić taki, czy jednak zrezygnować i kupić VGA bo takie wyjście też jest w tej Mancie. Najgorsze jest to, że w sklepie działał, a u mnie na DVD gra bez dźwięku, a na dekoderze działa tylko EPG, to jest ciekawe. Dzięki za pomoc będę walczył nadal, jeśli ktoś ma jakieś pomysły to śmiało. Jakby coś się zmieniło dam znać.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    damsie5 napisał:
    Próby te robiłem na włączonym sprzęcie

I wtyczkami pewnie "macałeś" na ślepo, by trafić w odpowiednie gniazdko, poszło przepięcie po masie i tyle - i sprzęty "dostały"..
    damsie5 napisał:
    kupić VGA bo takie wyjście też jest w tej Mancie

Proszę też pamiętać, że audio z sygnałem wizyjnym z tego portu też musimy jakoś podać na tv - portem VGA "idzie" tylko video!.
  • Poziom 7  
    Witam. Pożyczyłem kabel DVI - HDMI no i sprawa miała się tak, że po włożeniu kabla sygnał się pojawił jednak po restarcie PC sygnał znika na amen. Kolega KOCUREK1970 ma rację kable wkładałem po omacku. Można by to zamieszanie właśnie w ten sposób wyjaśnić, ale myślę, że wtedy Manta odmówiłaby posłuszeństwa we wszystkich przypadkach, a ona odbiera sobie jak chce lub wcale. Odosobniony przypadek to ten ze sklepu, tam nie było najmniejszego problemu tak z dźwiękiem jak i z obrazem. To też odwiodło mnie od złożenia reklamacji. Dzięki KOCUREK1970 za przestrogi odnośnie audio, ten telewizor ma wejście AUDIO PC IN więc nie ma problemu. Przeszedłem teraz na VGA, muszę trochę od tego odpocząć ,ale to będzie mnie nurtowało i myślę, że będę do tego wracał. Więc ponownie proszę o wszelkie sugestie. Dzięki i pozdrawiam.