Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon reporterski marantz cp 430, po wymianie pasków przeciąga taśmę.

03 Gru 2014 23:57 858 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie forumowiczów. Mam problem z prędkością odtwarzania kaset w ww. odtwarzaczu. Otóż kupiłem go i oddałem do chyba mało fachowego serwisu gdzie wymieniono paski napędowe lub jak mniemam naciągnięto je? Nie wiem czy to w ogóle możliwe? W każdym razie odtwarzanie wcześniej nagranych kaset jest spowolnione. A nagranie sygnału przez mikrofon i odtworzenie go potem powoduje, że dźwięk odtwarzany jest za szybko. Wydaje mi się, że paski są w takim układzie zbyt luźne. Mam w związku z tym pytanie: czy serwisant faktycznie zmienił paski na takie, które są zbyt długie, czy też za mało naciągnięte? Czy może nie przerowadził na koniec regulacji obrotów? Nie wiem czy taką regulację przeprowadza się w ogóle prze tego typu sprzęcie. W każdym razie za usługę zarządał sporo forsy, udało mi się utargować tę cenę:), przez co obawiam się że nie przyjmie reklamacji. Może mógłbym sam dojśc do tego, co jest przyczyną i naprawić ten mankament? Proszę o podpowiedzi. A może zna ktoś fachowca ze Szczecina, który poradził by sobie z tym problemem? Pozdrawiam serdecznie forumowiczów!
  • Poziom 39  
    Spokojnie , masz chyba gwarancję na wykonaną usługę , zanieś ponownie oczekując solidnej naprawy.
  • Poziom 2  
    Poradziłem sobie z problemem. Otóż silnik ma dziurkę w której znajduje się regulator prędkości. Mały śrubokręcik i do roboty. Ściągnąłem na telefon z androidem pa sounds. Aplikacja generuje dźwięk o zadanej przez nas częstotliwości. W moim przypadku było to zdaje się 2150hz. Dźwięk ten nagrałem na taśmę na sprawnym kaseciaku. Nagrałem dwie identyczne taśmy. Należy puścić dwie taśmy na obu magnetofonach. Kręcąc regulatorem - w pewnym momencie dźwięk obu się wyrównuje. Można to podpatrzeć stosując kolejną aplikację. Soudn graphic analyzer pokazuje widmo generowanego dźwięku w postaci linii. Odtwarzając dwie kasety widzimy dwie linie. Kręcimy śrubokrętem aż obie linie się zejdą. Prościzna.