Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chassis MG2.1 - czarne poziome paski - zestaw naprawczy

Stępniak 08 May 2005 00:56 2136 8
    Stępniak
    Level 13  
    Witam
    OTVC Philips chassis jw. Gdzieś na zachodnich stronach czytałem o takowym zestawie. Czy u nas też jest do kupienia?
    Telo
    Service technician RTV
    Tak z ciekwosći o jaki zestaw naprawczy chodzi-czy mówimy o naprawie geometri w OTVC Philips?
    Irek 47
    Level 18  
    A jakiego rodzaju to paski?
    Stępniak
    Level 13  
    Paski pojawiają się zaraz po włączeniu. Początkowo rzadkie, ale z czasem (ok. minuty) wypełniają cały ekran. Cienkie poziome paski, można by nawet powiedzieć że linie, pełzają , drżą chaotycznie. Jednocześnie w rytm tych zmian zakłócana jest liniowość w pionie. Na wstępie wertując internet, natknąłem sie na jakiejś stronce (nie polskiej) na zestaw naprawczy zatytułowany MG2.1 linie poziome. Stąd też uznałem, że nie ma co lokalizować uszkodzenia, jak i tak jest wskazana wymiana całego zestawu. Ale może sie mylę . Będę wdzięczny za sugestie lub namiar na zestaw. Pozdr
    Irek 47
    Level 18  
    Uważam, że nie takie linie likwiduje zestaw naprawczy. Proponuję sprawdziś napięcie w zasilaczu (na dużym kondensatorze ok. 300V), oraz napięcie systemowe po stronie wtórnej zasilacza - ok 100V. Mogą być tętnienia objawiające się właśnie nieregularnymi paskami.
    Stępniak
    Level 13  
    Nie wydaje mi się aby był to elektrolit, bo przez parę sekund po włączeniu (kiedy jest zimny), obraz jest OK.
    bajan
    Level 17  
    Szukaj na pk ? i czy to nie jest przypadkiem badziewie 29" philipsa .
    Stępniak
    Level 13  
    Cześć Darek, już myślałem że Ci internet wyłączyli, dzięki za zainteresowanie, ale to 28 cali, a ja mam problem czy wymienić całą cyfrówkę (mam), czy trochę pomyśleć, ale narazie odkładam go przez brak czasu. Rzuciłem hasło , bo wyczytałem taki zestaw (ok150zł na nasze) i ciekawiło mnie czy jest u nas. Pozdr