Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

siłowniki pneumatyczne

olimpia83 08 May 2005 00:58 11752 9
 • #1
  olimpia83
  Level 2  
  Mam prośbe, możecie napisać głowne zastosowania siłowników pneumatycznych?? przykładowe maszyny w jakich sie je stosujei? z góry dzieki! pozdrawiam
 • #2
  WiesiekU
  Level 21  
  Np. straż pożarna używa ich do podnoszenia wielkogabarytowych klamotów.
 • #3
  presklej
  Level 11  
  Siłowniki pneumatyczne stosowane są tam gdzie zależy nam na czasie, bo są szybkie, ale nie mają zbyt wiele siły są za to bardzo dynamiczne i mają stosunkowo małe gabaryty, więc do zastosowań gdzie potrzeba dużej siły stosowane są rozwiązania z siłownikami hydraulicznymi różnego najczęściej rodzaju prasy w Straży urządzenia do cięcia, rozpierania np. karoserii samochodowych. Wracając do pneumatyki siłowniki mają zastosowanie w podajnikach, u urządzeniach dociskowych, do otwierania zasów, zaworów, klap, bram, drzwi itp.
  Parametry siłowników, tematykę pneumatyki znajdziesz na stronach www.prema.pl , www.zorin.pl , www.pneumatyka.sklep.pl/sklep.php/do/pg/id/8 ,
 • #4
  gobo
  Level 17  
  W poligrafi, w niektórych typach maszyn drukujących takie siłowniki dostawiają i odstwiają cylindry oraz zespoły walców.
 • #6
  sq7lrk
  Level 11  
  Ze swojego podwórka -- zamykanie klap załadunkowych maszyn,kalp wyładunkowych,czasem windy załadunkowe,klipsownice(do wędlin)
 • #7
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  I sporo ich znajdziesz w automatyce przemysłowej na liniach produkcyjnych. Jeśli szukasz jakichś, to mam dostęp do niedrogich z demontażu wraz z całym osprzętem (elektrozawory, zegary, listwy rozdzielcze...).
 • #8
  mery
  Level 11  
  Witam. Sporo siłowników jedno i dwustronnego działania , z amortyzacją i ze sprężyną powrotną, rozdzielaczy, reduktorów ciśnienia ma zastosowanie w maszynach do przewijania folii polipropylenowych dla przemysłu i handlu.Są szybkie, długowieczne (jeśli się je właściwie eksploatuje) i przy zastosowaniu drobnego osprzętu można je ładnie regulować .
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  de5zcz
  Level 2  
  siłowniki hydrauliczne opisane są na tej stronie link ...nie wiem czy Ci sie to do czegoś przyda, ale jeśli piszesz jakąś prace na ten temat to przynajmniej znajdziesz ciekawe fotki. Napisali też dużo o siłownikach (zdjecia dobrej jakosci!) w smoim kwartalniku Pronar - chyba w numerze 8 który mozna sciagnąć w pdf-ie