Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

komputer w samochodzie

witek17 08 May 2005 01:20 1062 4
Termopasty
    witek17
    Level 18  
    a sztrucle jak się psuły tak psują!! miałem samochód bez komputera, na gaźniku - do końca życia będę go kochał!! miałem opla z komputerem, niech go szlag trafi! bez komputera mam dziadka, pali 5.25 na trasie, z komputerem o 60 % pojemności poprzednio wspomnianego i z torbami chciał mnie puścić, nie komputer jest ważny, najważniejsze w tym wszystkim jest to, by stworzył go rozsądny inżynier (gatunek wymierajacy - niestety)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    wueska
    Level 16  
    no niewiem stary moj brat ma wv na gaźniu i pali dosyć dużo tata ma zabojada 306 na wtrysu z jaimś tam już komputerem :P i pali 6l (1.6)
  • Termopasty
    hrumak
    Level 11  
    Jedyny plus bez komputera to przy gazniku gaz ;> tam sobie mozna ostro skrecic wszystko ;)

A kompa nie ma co sie bac :P az taki zly nie jest
    witek17
    Level 18  
    wueska - stary VW to i pewnie żal pieniędzy na regulację ;-), nowy 306 to jeszcze trzyma ustawienia fabryczne, piszesz 6 l, mój ma 1.8 l i pali 5.25, z komputerami w sprzęcie powszechnego użytku (także samochodami) jest tak, że robi się klientów w balona, sąsiadka kupiła kuchenkę z komputerem - jak wysiadł scalak to wolała kupić nową (taką cenę beknął facet za wymianę), a teraz o porównywaniu wtrysku i gaźnika: bezsensowne są porównania przy różnych silnikach (szczególnie różnych marek), mam w posiadaniu dane Polonezów 1.6 l (ten sam silnik, jeden z gaźnikiem, drugi - wtrysk), prawie żadnych różnic - prócz dwóch, wtrysk - zużycie paliwa większe o 0.1 l/100 km, lecz za to maksymalny moment obrotowy przy prędkości obrotowej niższej o około 1000 obr/min (ten parametr akurat bardzo mi się podoba - lubię elastyczne silniki), ja się czegoś nauczyłem podczas swoich zmagań z wszelkiego rodzaju sprzętem, nie jesteś w stanie sam zrobić - kup wazelinę i wystaw tyłek! ;-)
    wueska
    Level 16  
    hehe zalezy jeszcze jaki wtrysk jest użyty :P A tak nawiasem mówiąc to podałem spalanie w mieście :) Ale masz racje to bez sensu wiem tylko trysk jest lepszy od gaźnika i komputer to jest rewelacja:)