Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L 1.9 TDI ALH - Dziwne wskazania rezystancji świec żarowych.

oslo6 04 Gru 2014 14:48 3507 6
  • #1 04 Gru 2014 14:48
    oslo6
    Poziom 11  

Witam. Od kiedy zaczęły się mrozy dłużej muszę pokręcić by auto odpaliło. Kąt wtrysku nawet lekko przyspieszony. Dlatego dobrałem się do sprawdzenia świec żarowych. Zapiąłem miernik na minusową klemę aku i dotykałem do czubka świec. Na pierwszej 300Ω, na drugiej 0,5 MΩ, na trzeciej 1,4 MΩ i na czwartej 0,3MΩ. Wiem, że wskazania powinny być 1 - 1,5 Ω. Dlatego pytam was o radę, skąd u mnie takie wysokie wskazania. Wartości są tożsame niezależnie gdzie dotykam przewód czy to blok silnika, czy masa silnika, czy śruba (podstawa) przy świecy. Pomiar na zimnym silniku.

0 6
  • #3 04 Gru 2014 16:34
    lechita
    Poziom 13  

W Oplu rezystancja świeć wynosi 2,0 - 2,2 oma. Sądzę, że wszystkie świece mają rezystancję w tych granicach.
    Ta jedna, która ma 0,3 megaoma to też znacznie za dużo. Zmierz rezystancję świec pomiędzy korpusem silnika (poskrob końcówką miernika aby był dobry styk), a końcówką zasilającą świecy.

0
  • #4 04 Gru 2014 21:50
    formant
    Poziom 15  

Świece są do wymiany. w tym silniku przy temperaturach dodatnich świece praktycznie nie grzeją przy rozruchu. Sprawdzenie jest proste: żarówka 12V do plusa aku i czubka świecy, jeżeli świeci to jest ok.

pytanie do "robokop": która świeca jest dobra?

0
  • #5 05 Gru 2014 10:07
    oslo6
    Poziom 11  

Zrobiłem dziś test na próbnik z żabką. Żabka na plus aku a próbnikiem dotykałem czubka świec - na żadnej się nie zapalił. Gdziekolwiek dotknąłem do masy (nawet podstawa świecy) - zapalał się. Także zamawiam świece i wymiana.

0
  • #6 06 Gru 2014 11:13
    Ireneo
    Poziom 40  

formant napisał:
    Sprawdzenie jest proste: żarówka 12V do plusa aku i czubka świecy, jeżeli świeci to jest ok.

To weź małą kontrolkę żarówkową a świeca niech będzie miała ok 30 om to Twoja teoria wali na łeb bo żarówka zaświeci a świeca będzie zła...
    Mało tego sterownik pokaże błąd świec i będziesz wtedy szukał przyczyny...

0
  • #7 09 Gru 2014 15:13
    oslo6
    Poziom 11  

No i świece wymienione ;)

Oto wskazania rezystancji wyjętych już starych świec:

384 Ω

2,48 MΩ

0,27 MΩ

0,70 MΩ

Nowe świece Beru - rezystancja poniżej 1Ω ;)

Także jak macie dużą rezystancję świec to nadają się jedynie do wymiany :P

1